نوشته ها

دومین فصل کاوش های باستان شناسی در شکارگاه خسرو آغاز شد

ارسال شده توسط :

دومین فصل کاوش های باستان شناسی در شکارگاه خسرو آغاز شد

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه))

دومین فصل کاوش های باستان شناسی محوطه موسوم به شکارگاه خسرو در تاق بستان، بعد از وقفه چهار ساله با پیشنهاد اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه به سرپرستی دکتر مهدی رهبر از سر گرفته شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، مهدی رهبر با بیان این خبر گفت: نام گذاری این محوطه در حدود ۱۰۰۰ متر طول و ۸۵۰ متر عرض دارد، بخاطر نزدیکی آن به تاق بزرگ تاق بستان، که در آن صحنه هایی از شکار شاهانه به تصویر کشیده شده است آن را شکارگاه خسرو پادشاه ساسانی نامیده اند.

وی تصریح کرد: رفع ابهاماتی که در خصوص نام گذاری این محوطه وجود دارد، تنها از طریق تجزیه و تحلیل یافته های ناشی از کاوش های باستان شناسی میسر است.

این باستان شناس کهنه کار یادآور شد: در بررسی های ژئوفیزیکی گذشته به ساخت و سازهائی در داخل محوطه اشاره شده که به منظور آگهی از صحت و سقم آن، لزوم کاوش های باستان شناسی ضروری است.

وی در خاتمه گفت: در این فصل از همکاری تعدادی از باستان شناسان و دانشجویان کارشناسی ارشد باستان شناسی و تخصص های دیگر برای کاوش در محوطه شکارگاه خسرو بهره مند خواهیم شد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons