نوشته ها

دو میلیارد ریال تسهیلات به هنرمندان و صنعتگران شهرستان علی‌آباد کتول پرداخت خواهد شد

ارسال شده توسط :

دو میلیارد ریال تسهیلات به هنرمندان و صنعتگران شهرستان علی‌آباد کتول پرداخت خواهد شد

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان علی‌آباد کتول ))

مدیر صندوق کار آفرینی امید گلستان گفت: بر اساس پیش‌ بینی‌ ها و برنامه ‌ریزی انجام شده در سال ۹۵، بیش از دو میلیارد ریال تسهیلات به هنرمندان و صنعتگران شهرستان علی‌آباد کتول پرداخت خواهد شد.

به گزارش روابط‌ عمومی عباس عنایت رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان علی‌آباد کتول، در این نشست که با حضور حسن پهله‌ وری مدیر صندوق کار آفرینی امید و احمد تجری مفرد فرماندار شهرستان علی آباد کتول برگزار شد حسن پهله وری با اعلام این خبر گفت : خوشبختانه شهرستان علی آباد کتول یکی از قطب‌ های صنایع دستی استان گلستان بشمار می‌آید که بر این اساس، صندوق کار آفرینی امید طی سنوات اخیر تلاش کرده است حمایت قابل توجه‌ای از متقاضیان اخذ تسهیلات ارزان قیمت در حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی این شهرستان داشته باشد.

به گفته وی، تسهیلات مشاغل خانگی ۱۰۰ میلیون ریال، خوداشتغالی تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال، تسهیلات کار فرمایی تا سقف یک میلیارد ریال، حمایت از برندهای داخلی تا سقف یک میلیارد ریال و وجوه مردمی با سپرده‌ گذاری تا سقف ۱۵۰ میلیون ریال پرداخت می‌شود.

پهله‌وری همچنین خاطرنشان کرد: ایجاد بازارچه صنایع‌ دستی، ایجاد گلخانه در روستاها و طرح هر روستا یک محصول، حمایت از اسب اصیل، حمایت از طرح روستایی نوغانداری و احداث بازارچه مرزی گردشگری در اینچه‌ برون از دیگر برنامه‌های مهم امسال صندوق کار آفرینی امید است.

 فرماندار علی آباد کتول نیز در این جلسه گفت: صنایع‌ دستی ایران، به‌ عنوان صنعتی مستقل و بومی، شاخص ‌ترین هنر کاربردی ایران و یکی از ۳  قطب برتر صنایع‌ دستی جهان است که ریشه‌های عمیق و استواری در فرهنگ غنی و بارور ایران اسلامی دارد.

 تجری‌ مفرد تصریح کرد: صنایع ‌دستی در کمک به رشد و توسعه اقتصادی، ایجاد اشتغال، سرمایه‌ گذاری اندک و بهره‌وری بالا و دستیابی به اهداف مختلف نقش موثری ایفا می کند و امروزه سرلوحه‌ برنامه ‌و فعالیت‌های بسیاری از دولت‌ها به ویژه در کشورهای در حال توسعه است.

وی اذعان داشت: تا به حال برای یک هزار و ۳۰۰ هنرمند شهرستان علی‌آبادی کارت شناسایی صنایع دستی صادر شده و برای ۱۷۸ نفر از این تعداد که در حوزه صنایع دستی فعال‌تر هستند، شرایط استفاده از بیمه تامین اجتماعی نیز مهیا شده است.

فرماندار علی‌آباد کتول در پایان یادآور شد: در سال ۹۴، بیش از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات به هنرمندان صنایع دستی علی‌آباد کتول پرداخت شده است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons