نوشته ها

دو نفر تبعه افغانستان به دلیل حفاری غیر مجازدر شهرستان دهگلان دستگیر شدند

ارسال شده توسط :

دو نفر تبعه افغانستان به دلیل حفاری غیر مجازدر شهرستان دهگلان دستگیر شدند

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان))

دو نفر تبعه افغانستان به دلیل حفاری غیر مجاز دریکی از منازل مسکونی روستای کروندان ازتوابع شهرستان دهگلان دستگیر و تحویل مراجع قضای استان کردستان گردیدند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان: با تحقیقات میدانی و بررسی های نامحسوس توسط یگان حفاظت میراث فرهنگی و نیروی انتظامی، پس از اخذ مجوز  از مراجع ذی صلاح و ورود به منزل مسکونی یکی از اهالی روستای کروندان، انجام حفاری غیر مجاز در داخل منزل م .ح اهل روستای کروندان و حضور چند نفر تبعه افغانستان فاقد برگه های شناسایی مسجل و این افراد دستگیر شدند.

سید محسن علوی مدیرکل میراث فرهنگی کردستان گفت : این افراد با ادعای حفر چاه آب و با نیت تحصیل اشیاء عتیقه  اقدام به انجام حفاریهای غیر مجاز در منزل شخصی یکی از اهالی روستا و با همدستی خود این شخص نموده بودند که پس از اخذ دستور دادستان،  توسط نیروهای انتظامی و یگان حفاظت دستگیر و جهت انجام مراحل قانونی و قضایی به دادسرا انتقال داده شدند.

علوی در ادامه گفت یگان حفاظت اداره کل استان با شماره تماس مستقیم ۳۳۱۷۸۸۵۵-۰۸۷ و شماره  همراه های  ۰۹۱۸۷۴۰۷۵۳۷- ۰۹۱۸۹۷۰۵۳۱۵ آماده دریافت گزارشات مستند بوده و در این راستا با غارتگران میراث فرهنگی کردستان به شدت برخورد خواهد شد و به هیچ عنوان کوتاه نخواهیم آمد . در پایان از همکاریهای دادستانی، نیروی انتظامی، نیروهای مردمی و یگان حفاظت تشکر نموده و ابراز امیدواری کردند روزی برسد که تحت هیچ شرایطی ما شاهد این گونه اقدامات و  فعالیتهای خصمانه و بسیار تاسف بار با آثار فرهنگی، تاریخی و هویتی مردم کردستان نباشیم .  

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons