نوشته ها

دپارتمان خدمات گردشگری واحدهای اقامتی خراسان رضوی تشکیل می شود

ارسال شده توسط :

دپارتمان خدمات گردشگری واحدهای اقامتی خراسان رضوی تشکیل می شود

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی ))

نشست مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با مسئولین بازرسی واحد های اقامتی استان برگزار و در این جلسه مهمترین موضوعات مرتبط با بازرسی واحدهای اقامتی در آستانه سال جدید و شروع تعطیلات نوروزی سال ۹۵ بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، در این نشست صمیمی حسین زارع صفت مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی یکی از اهداف اصلی این سازمان را ارائه خدمات مطلوب به گردشگران دانست و گفت: بیش از ۵۰ درصد واحد های اقامتی کشور در این استان واقع شده است که این موضوع نقش و وظیفه ناظرین را بیشتر می کند.

وی گفت: هر چقدر نظارت بر نحوه ارائه خدمات به زائران و گردشگران بیشتر باشد رضایتمندی گردشگران و نیز میزان ماندگاری آنان نیز افزایش خواهد یافت.

وی گفت: سالانه بیش از ۲۵ میلیون گردشگر داخلی و نیمی از گردشگران خارجی ورودی به کشور(دو نیم میلیون نفر) به مشهد مقدس مشرف می شوند که این موضوع نشان دهنده اهمیت صنعت گردشگری خصوصا گردشگری زیارتی در مشهد است و بایستی با برنامه ریزی ها نظارت ها را افزایش داد تا خدمات رسانی به شکل مناسب تری به گردشگران صورت گیرد.

در این جلسه هم چنین عنوان شد درآستانه سال نو دپارتمان گروه خدمات گردشگری واحد های اقامتی استان شامل هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر و سایر واحد های اقامتی تشکیل می شود که وظیفه این دپارتمان نظارت هرچه بیشتر بر مجموعه های واحد های اقامتی است.

با تشکیل این دپارتمان بازرس های افتخاری نیز به عضویت این گروه در می آیند و این مجموعه اتاق فکر و طرح و برنامه خواهد داشت و در جهت اجرایی کردن آئین نامه جدید ابلاغی سازمان میراث فرهنگی کشور می تواند موثر باشد.

یادآور می شود، بیش از ۵۰ درصد واحد های اقامتی کشور در استان خراسان رضوی واقع شده که شامل ۱۸۷هتل، ۳۱۲هتل آپارتمان     ۳۷۶ مهمانپذیر است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons