نوشته ها

دکتر سعید شیرکوند: نگذارید آفت‌های موجود در مسیر اجرا، انجمن بانوان حامی گردشگری را از بالندگی دور نماید

ارسال شده توسط :

دکتر سعید شیرکوند: نگذارید آفت‌های موجود در مسیر اجرا، انجمن بانوان حامی گردشگری را از بالندگی دور نماید

((معاون سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی سازمان میراث فرهنگی کشور))

معاون سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی سازمان میراث فرهنگی کشور در جمع انجمن بانوان حامی صنعت گردشگری کشور بر همگرایی وهمدلی بانوان برای مبارزه با آفت‌های مسیر اجرایی و تلاش برای تحقق اهداف انجمن تاکید کرد.

دکتر سعید شیرکوند در نشستی که به منظور برگزاری ” انجمن بانوان حامی توسعه صنعت گردشگری ایران”در هتل خانه سنتی بهروزی قزوین برگزار گردید، با اشاره به لزوم همگرایی بانوان عضو انجمن گفت: همگرایی بانوان در جهت تقویت نقاط مثبت یگدیگر و برقرای ارتباطات عمیق تر برای تحقق اهداف انجمن از جمله موضوعاتی است که باید از سوی اعضای انجمن بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

شیرکوند تلاش جهت مبارزه با آفت‌های موجود در مسیر اجرایی شدن اهداف توسط اعضای انجمن را حائز اهمیت خواند و تصریح کرد: انجمن بانوان حامی صنعت گردشگری ایران انجمنی نوپاست که به تازگی شکل گرفته و می‌تواند منشاء تحولات بسیاری در حوزه گردشگری باشد که طبیعتا با توجه به محدودیت تعداد این تشکل‌ها و تجارب بسیار اندکی که در این حوزه وجود دارد، خطرات و آفت‌های موجود در مسیر آن می‌تواند انجمن را از بالندگی باز دارد که مبارزه با این تهدیدات و آفت‌ها یکی از وظایف مهم اعضای این انجمن است.

وی احتمال شکل‌گیری عدم واقع بینی در بین اعضای انجمن را از آفت‌های احتمالی دیگر دانست و اظهار داشت: اولین آفتی که ممکن است اعضای انجمن را در پیمودن مسیر و رسیدن به اهداف آن تهدید نماید عدم واقع بینی و ندیدن واقعیت‌های موجود است که منجر به زیاده خواهی یا کم خواهی می‌گردد که هردوی این موضوعات تاثیر منفی بر روند کاری انجمن خواهد داشت، به همین دلیل بانوان فعال در این تشکل باید واقع بین بوده و به نسبت توان وامکانات موجود کارها را انجام داده و به نتیجه برسانند.

شیرکوند یادآور شد: با تشکیل این انجمن در حقیقت موقعیتی فراهم آمده تا تعدادی از بانوان کشور که در حوزه گردشگری فعالیت دارند با یکدیگر آشنا و در کنار هم برای توسعه گردشگری کشور تلاش کنند و امیدواریم با همکاری و همیاری در مسیر پیش رو دچار یاس و بی انگیزگی نشده و تا رسیدن به نتیجه مطلوب تلاش نمایید.

مهندس تاجیک مدیر کل دفتر منطقه نمونه گردشگری کشور نیز در این نشست با اشاره به استقبال بانوان جهت مشارکت و سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری اظهار داشت: خوشبختانه میزان استقبال بانوان فعال در حوزه گردشگری از تشکیل این انجمن بسیار مطلوب بوده و میزان حضور افراد در جلسات برگزار شده روند رو به رشدی داشته که مبین جدیت بانوان در پیمودن مسیر است.

تاجیک افزود: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته امیدواریم هر چه سریعتر این تشکل به ثبت برسد و با حمایت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور بتوانیم یکی از اماکن تاریخی تهران را برای مرکزیت انجمن و برگزاری جلسات مربوط به آن اختصاص دهیم.

مدیر کل دفتر مناطق نمونه گردشگری کشور در پایان تصریح کرد: برگزاری این تشکل در حقیقت به منزله ایجاد مکانی است که بانوان توانمند و فعال کشور در حوزه های مختلف بتوانند صدای خود را به گوش مسئولین مربوطه برسانند و انتظار می‌رود بانوان عضو تشکل با سعه صدر و تعامل لازم در تحقق اهداف این انجمن کوشا باشند.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons