نوشته ها

دیدار استاندار با مدیر کل و معاونان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری

ارسال شده توسط :

دیدار استاندار با مدیر کل و معاونان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری

((استان چهارمحال و بختیاری به مناسبت هفته گردشگری))

همزمان با 5مهر روز جهانی گردشگری مدیر کل و معاونان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان با استاندار دیدار نمودند.

به گزارش روابط عمومی :

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری ضمن تشریح برنامه های این اداره کل در هفته گردشگری اظهار داشت : در هفته گردشگری بازدید از موزه ها و مراکز میراث فرهنگی استان رایگان است.

بهمن عسگری سوادجانی تأکید کرد: در این هفته مراکز اقامتی چهارمحال و بختیاری نیز خدمات خود را به منظور جذب بیشتر گردشگر با 10 تا 40 درصد تخفیف ارائه می دهند.

وی افزود: در همین هفته کارگاه آموزشی روش های جذب و برخورد با گردشگران هم به صورت رایگان در شهرکرد برگزار می شود.

عسگری سوادجانی تصریح کرد: مطالعات اولیه تهیه سند گردشگری چهارمحال و بختیاری انجام شده و با تخصیص اعتبار لازم در سال 1394 عملیاتی می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری با اشاره به تخصیص 37 میلیارد ریال اعتبار ملی برای توسعه زیرساخت های گردشگری استان در دو ماه گذشته گفت: این مبلغ فقط به این استان اختصاص یافته و استان های دیگر نتوانسته اند از این اعتبارات استفاده کنند.

وی توسعه صنایع دستی چهارمحال و بختیاری را دارای نقش مهم در افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری، رونق اقتصادی و بهبود وضعیت معیشت خانوارها اعلام و خاطرنشان کرد: به همین منظور 10 میلیارد ریال تسهیلات بانکی با کارمزد 10 و نیم درصد در اختیار استان قرار گرفته است.

عسگری سوادجانی از آماده شدن بسته های سرمایه گذاری در چهارمحال و بختیاری خبرداد و اظهار داشت: این بسته ها به زودی در همایش ملی سرمایه گذاری به میزبانی شهرکرد ارائه و در اختیار سرمایه گذاران داخلی و خارجی گذاشته می شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری نیز دراین نشست ضمن تبریک هفته گردشگری به مدیر کل و هیئت همراه گفت:

تحرکات و فعالیت های این مجموعه محسوس و شفاف است.

قاسم سلیمانی دشتکی تأکید کرد: حضور فراوان گردشگران در چهارمحال و بختیاری باعث رونق بازار و معرفی این استان به سایر نقاط و مناطق کشور شده است.

وی افزود: چهارمحال و بختیاری دارای آب و هوایی بسیار مناسب و از طبیعت بکر و دست نخورده ای برخوردار است.

سلیمانی دشتکی به تصویب 750 میلیارد ریال اعتبار در سه مرحله برای بخش گردشگری چهارمحال و بختیاری در سفر رئیس جمهور و هیأت دولت به شهرکرد اشاره و تصریح کرد: باید پیشنهادات مربوطه در این حوزه سریع تر به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ارائه شود تا بتوان 250 میلیارد ریال مربوط به مرحله نخست این اعتبار را در بودجه سال 1394 دریافت کرد.

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: مشارکت بخش خصوصی و حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی در زمینه گردشگری نقش مهمی در توسعه این صنعت دارد.

وی برگزاری جشنواره های مختلف از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری را بسیار مؤثر و مهم اعلام و خاطرنشان کرد: از این طریق می توان بخش های صنعت، تجارت، صنایع دستی و گردشگری استان را تقویت کرد.

سلیمانی دشتکی صنایع دستی چهارمحال و بختیاری را پایه ای برای استان های همجوار و کشور دانست و اظهار داشت: تقویت صنایع دستی و ساماندهی هنرمندان این رشته از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی جانمایی مجتمع های بین راهی به منظور خدمات رسانی مناسب به مسافران و گردشگران با همکاری ادارات کل حمل و نقل و پایانه ها و راه و شهرسازی را ضروری برشمرد و افزود: بایستی امکانات لازم در مکان های گردشگری به صورت آسان در اختیار گردشگران ورودی به چهارمحال و بختیاری قرار گیرد.

ایمان نظری

کارشناس امور فرهنگی و مسئول روابط عمومی

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons