نوشته ها

دیدار مسئولان سازمان میراث فرهنگی با رئیس کل دادگستری گیلان

ارسال شده توسط :

دیدار مسئولان سازمان میراث فرهنگی با رئیس کل دادگستری گیلان

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان))

همزمان با هفته قوه قضاییه معاون امور مجلس، حقوقی و استانها به همراه مدیرکل امور مدیرکل دفتر حقوقی و املاک سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با رئیس کل دادگستری گیلان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ روز گذشته بمنظور تقدیر و سپاس از تلاشگران دادگستری گیلان اسدالله درویش امیری و یحیی نقی‌زاده محجوب با سفر به گیلان بهمراه رضا علیزاده کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان و کارشناسان حقوقی این اداره کل با احمد سیاوش پور رئیس کل دادگستری گیلان دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار که در راستای حل مسایل حقوقی حوزه میراث فرهنگی گیلان صورت گرفت، درویش امیری از ابنیه و محوطه های تاریخی بعنوان میراثی ارزشمند و بخش اعظمی از بین المال یاد کرد و بیان داشت: سازمان میراث فرهنگی اهتمام جدی به حفظ آثار باستانی کشور دارد.

وی با بیان اینکه پرونده های حقوقی بسیاری در حوزه میراث فرهنگی در جریان دادرسی قرار دارد،آثار باستانی و میراث فرهنگی را نشان از تمدن کهن ایران و نقش آن در جریان هویتی مردمان این دیار دانست.

معاون امور حقوقی سازمان میراث فرهنگی خاطرنشان کرد: تعدد پرونده های قضایی در حوزه میراث فرهنگی و نیز خلا قانونی در برخورد با برخی از جرایم این حوزه ،لزوم همکاری دستگاه قضا را پر رنگتر می نماید.

رییس کل دادگستری گیلان نیز در ادامه با اشاره به غناعت استان در زمینه آثار و ابنیه تاریخی، اجرای صریح و سریع قوانین در برخورد با متهمین را یک ضرورت خواند و تصریح نمود: دستگاه قضایی استان در راستای تعامل با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، حراست از میراث فرهنگی گیلان و برخورد با متخلفین این عرصه با جدیت بیشتری عمل خواهد نمود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons