نوشته ها

دی ماه امسال برگزار خواهد شد همایش گلستان مقصد گردشگری

ارسال شده توسط :

دی ماه امسال برگزار خواهد شد همایش گلستان مقصد گردشگری

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ))

همایش استان گلستان مقصد گردشگری، دی ماه امسال با حضور مدیران دفاتر و شرکت های خدمات مسافرتی و گردشگری کشور برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، مدیر کل این دستگاه اجرایی با اعلام این خبر گفت: گسترش و توسعه گردشگری درآغاز با فعالیت و شناخت گردشگری داخلی آغاز شد و پس از شناخت کامل فرصت های منطقه در شناساندن آن به طرق مختلف تلاش شده است.

ابراهیم کریمی در ادامه افزود: فراهم کردن نیازهای اولیه گردشگران به خصوص تور گردانان، زمینه های لازم جهت توسعه ورود گردشگران خارجی را فراهم می آورد.

وی ادامه داد: بر همین اساس با برنامه ریزی های صورت گرفته در نظر گرفته شده تا همایش گلستان مقصد گردشگری با هدف معرفی پتانسیلهای گردشگری و تاسیسات مرتبط استان به دفاتر خدمات مسافرتی کشور به منظور برنامه ریزی و اجرای تور هایی برای این استان به اجرا درآید.

کریمی ضمن اینکه از اهداف برپایی این همایش را معرفی پتانسیلهای تاسیسات گردشگری استان به استانهای هدف گردشگری و افزایش ورود تور از استان های هدف برشمرد، ادامه داد: افزایش ضریب اشغال تخت هتلهای استان، بالا بردن انگیزه دفاتر خدمات مسافرتی استان به اجرای تورهای داخلی از دیگر اهداف برپایی این همایش می باشد.

کریمی همچنین محورهای این همایش را ذکر نمود و گفت: توسعه گردشگری داخلی به صورت تور دو روزه، ایجاد ارتباط دفتر خدمات مسافرتی کشور با تاسیسات گردشگری و جاذبه های استان، آشنایی با دیدگاه های مسئولین استانی و شناسایی نیازهای مجریان تورهای داخلی به جوامع بومی و محلی و فعالان صنعت گردشگری استان از محورهای برگزاری این همایش است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: در این همایش دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری فعال در اجرای تورهای داخلی از سراسر کشور به خصوص استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، استان سمنان، سیستان و بلوچستان و استان تهران و همچنین هتلداران و دفاتر خدمات مسافرتی استان، مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط با گردشگری و مسئولین ارشد استانی و خبرنگاران نیز در این همایش حضور خواهند داشت.

لازم به ذکر است همایش گلستان مقصد گردشگری، ۱۶ و۱۷ دی ماه سال جاری در استان گلستان برگزار خواهد شد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons