نوشته ها

رئیس آسیا و اقیانوسیه اتحادیه جهانی صنایع دستی: ارزیابی مثبتی در بازدید از هنر فرش تبریز داشتم

ارسال شده توسط :

رئیس آسیا و اقیانوسیه اتحادیه جهانی صنایع دستی: ارزیابی مثبتی در بازدید از هنر فرش تبریز داشتم

((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی))

اعضای هیئت رئیسه اتحادیه جهانی صنایع دستی ، در جریان سفر دو روزه خود به تبریز با فعالان تشکل های مردم نهاد در حوزه فرش دیدار کردند.
به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی ، در این جلسه رئیس آسیا و اقیانوسیه اتحادیه جهانی صنایع دستی در دیدار با فعالان حوزه فرش تبریز گفت: هر سال چند شهر در دنیا به عنوان پایتخت یک محصول از صنایع دستی انتخاب می شوند و شهر تبریز از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای نامزدی به عنوان پایتخت جهانی فرش پیشنهاد شده است.
دکتر غدا حجاوی ادامه داد : ما به عنوان نماینده آسیا و اقیانوسیه در سازمان جهانی صنایع دستی ارزیابی خود را از تبریز به عنوان پایتخت فرش جهان به مقر اتحادیه در کشور چین ارائه خواهیم داد تا آن ها ارزیابی های مورد نیاز را انجام دهند.
نماینده اتحادیه جهانی صنایع دستی و رئیس آسیا و اقیانوسیه این اتحادیه ادامه داد : در مدت اقامتی که در تبریز داشتیم و در جریان بازدیدهای انجام شده از کارگاه های فرش و موزه فرش و بازار فرش دیدگاه مثبتی نسبت به هنر فرش در این شهر دارم و امیدوارم با انتخاب این شهر به عنوان شهر جهانی فرش شاهد رونق هرچه بیشتر این هنر ارزنده در این شهر باشیم. وی اضافه کرد: با انتخاب تبریز به عنوان شهر جهانی فرش در اقصی نقاط دنیا این محصول را هر چه بیشتر خواهند شناخت.
وی دلیل کاندیداتوری تبریز را به عنوان پایتخت جهانی فرش ، وجود سبک خاص در بافت و طرح و رنگ فرش های تبریز دانست و یاد آور شد این نوع فرش باید در سطح جهانی معرفی شود و همه باید در حفظ و اشاعه این هنر کم نظیر فعالیت کنند.
لازم به ذکر است که فعالان فرش دستباف در تبریز در این جلسه نسبت به عضویت تشکلهای مردم نهاد در بخش فرش در این اتحادیه اعلام علاقمندی نمودند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons