نوشته ها

رالی تور کویر نوردی در استان سمنان برگزار می‌شود

ارسال شده توسط :

رالی تور کویر نوردی در استان سمنان برگزار می‌شود

(( میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان سمنان ))

مدیر کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان سمنان گفت: رالی تور کویر نوردی در استان سمنان بر اساس انعقاد تفاهم نامه استانداری سمنان با بخش خصوصی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان، «حسین خواجه ‌بیدختی» با بیان اینکه این تور در سه سطح استانی، ملی و بین المللی برگزار می‌شود، افزود: مرحله اول این تور در سطح استانی در هفته وحدت برگزار می‌شود.

وی گفت: این مرحله به میمنت تقارن میلاد حضرت پیامبر اکرم (ص) و حضرت عیسی مسیح(ع)، پیامبران صلح و رحمت از سوم تا چهارم دی ماه امسال به مسافت حداکثر ۶۰۰ کیلومتر در سطح استان سمنان با عنوان کاروان امید و نشاط برگزار می‌شود.

بیدختی افزود: بر اساس این تفاهم نامه همکاری، مرحله دوم در سطح ملی و در آستانه سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به مدت پنج روز از مبدأ شهر سمنان و حاشیه استان‌های کویری به مقصد جنوب ایران و با مشارکت یکی از مناطق آزاد و دستگاه‌های مربوطه با عنوان کاروان همدلی و همزبانی اجرا می‌شود.

وی گفت: مرحله بین المللی این رالی نیز در سالروز بعثت نبی مکرم اسلام (ص) در اردیبهشت ماه سال آینده به صورت بین المللی در حاشیه کویر مرکزی و لوت ایران از مبداء و مقصد استان سمنان به مدت هفت الی ۱۰ روز با عنوان صلح و دوستی برگزار می‌شود.

مدیر کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان سمنان هدف از برگزاری این رالی را نمایش اقتدار و امنیت نظام جمهوری اسلامی، گسترش و تعمیم امید و نشاط، همدلی و همزبانی، صلح و دوستی در عرصه ملی و بین المللی و معرفی جاذبه ها و مناطق گردشگری کویر ایران عنوان کرد.

استان سمنان در دامنه‌ های جنوبی سلسله جبال البرز واقع شده است و ارتفاع استان از شمال به جنوب کاسته و به دشت کویر ختم می شود.

همجواری با رشته کوه‌ های البرز و زمین‌های هموار کویر شرایط اقلیمی متنوعی برای این استان بوجود آورده است. بطور یک قسمت جنوبی آب و هوایی گرم و خشک؛ نواحی مرکزی؛ معتدل ، قسمت شمال شرقی آب و هوایی سرد و خشک و قسمت شمالی استان نسبتاً سرد است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons