نوشته ها

راهکارهای پیشنهادات ستاد اجرایی خدمات سفر کردستان برای اصلاح و تثبیت طرح نوروزی

ارسال شده توسط :

راهکارهای پیشنهادات ستاد اجرایی خدمات سفر کردستان برای اصلاح و تثبیت طرح نوروزی

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان ))

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان کارشناس گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان گفت: به منظور تثبیت فعالیتهای ستادهای اجرایی خدمات سفر در سطح استانها، ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور پس از رایزنی با اعضای اصلی در مرکز باید نسبت به تشکیل کمیته و اعضای ستاد استانی و ارائه گزارشات مربوطه اقدامات لازم را انجام دهند .

تیمور خالدی افزود: اعضای ستاد استانی می بایست نسبت به برگزاری جلسات و برنامه ها و فعالیتها خود در سطح استانها اقدام و به صورت کتبی به وزارتخانه مربوطه ارسال گردد. در این صورت است که برخی ارگانها یی که در سطح استانها همچنان بی توجه به این مورد می باشند مکلف به انجام اقدامات لازم می باشند.

وی در ادامه افزود: لزوم باز بینی در نرم افزار آمار که هم اکنون در ادارات کل استانها وجود دارد و تمامی فیلد های آنها پس از جمع آوری توسط ادارات میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی تکمیل می شود که می بایست این آمار هایی هم چون میزان اسکان در چادرهای شخصی و کمپ ها توسط شهرداری ها در نرم افزار اطلاعات و آمار تکمیل گردد که این امر تنها از طریق ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر میسر خواهد بود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: بررسی وضعیت ستادهای اجرایی خدمات سفر در سطح استانها می بایست به لحاظ نقاط قوت و نقاط ضعف ، فرصتها و پیشنهادات می بایست به استانداری ها واگذار گردد که این امر موجب تثبیت ستاد اجرایی خدمات سفر در سطح کشور خواهد شد.

خالدی در ادامه بیان داشت: باید مراکز اطلاع رسانی و کیوسک های راهنمایی گردشگران به شهرداریها واگذار گردد چرا که هم اکنون شهرداریها از در اختیار گذاشتن مکان مناسب برای این امر به ادارات کل استانها امتناع می ورزند بر همین اساس در صورت واگذاری مراکز اطلاع رسانی و خدمات راهنمایی گردشگران به شهرداری ها می توان گامی موثر در ساماندهی این مراکز در سطح کشور برداشت .

وی به تعیین اعتبار ویژه برای دبیر خانه ستاد اجرایی خدمات سفر اشاره کرد و گفت: لزوم تعیین اعتبار ویژه برای دبیرخانه های ستاد اجرایی در سطح استانها از سوی سازمان مرکزی به صورت مستمر و ابلاغ آن حداکثر تا بهمن ماه هر سال به استانها برای انجام اموراتی همچون تبلیغات و بازار یابی ، پرداخت حق الزحمه اعضای فعال ستاد ، برگزاری مراسمات مختلف فرهنگی ، هنری و…. امری ضروری می باشد.

کارشناس گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان کردستان افزود: تعیین پست سازمانی برای فعالیت ستاد های اجرایی خدمات سفر در سطح استانها و جذب کارشناسانی که سالیان متمادی است در این واحد فعالیت می نمایند که در صورت تحقق این امر می توان گام مهمی در راستای پیشبرد اهداف سازمان برداشت.

وی در پایان گفت: با توجه به اولویت داشتن جاذبه های فرهنگی برای ایجاد انگیزه در گردشگران در سفر به استان کردستان همکاری حتمی و ضروری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان ضروری است که در این رابطه باید الزامی از سوی وزارتخانه مربوطه وجود داشته باشد در غیر این صورت این جاذبه ها ی مهم به فراموشی سپرده خواهند شد و هیچگونه بهره برداری از این پتانسیل ها برده نخواهد شد .

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons