نوشته ها

راه اندازی سامانه جامع آماری گردشگران سلامت استان فارس

ارسال شده توسط :

((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس))

سومین جلسه کار گروه تخصصی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس با حضور اعضای کمیته های ۶ گانه این کار گروه در شیراز برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس در این جلسه دکتر امیری مدیرکل میراث فرهنگی فارس طی سخنانی با تاکید بر اینکه نظارت و بازرسی از تاسیسات و موسسات گردشگری استان به صورت مستمر انجام می شود گفت : برای حل مشکلات واحدهای درمانی فعال بدون مجوز در سطح شهرستانها افدامات لازم با همکاری فرمانداری ها و ادارات ذیربط در حال انجام است .

وی به فعالیت برخی از این واحدها در شهرستان سپبدان اشاره کرد و گفت : به زودی یک تیم نظارتی و متشکل از کارشناسان این اداره کل به شهرستان سپیدان اعزام خواهد شد و فعالیت واحدهای گردشگری و اقامتی شهرستان را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهند که اگر واحدی هم فاقد مجوز باشد پلمپ می شود .

امیری در خصوص مصوبات کمیته گردشگری این کارگروه گفت : حضور دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی فعال استان در حداقل ۴ نمایشگاه بین المللی ، آماده سازی و راه اندازی سامانه جامع آماری گردشگران سلامت استان ، تهیه ، تدوین و تکثیر بسته های فرهنگی و تبلیغاتی به منظور معرفی توانمندی های گردشگری سلامت استان از جمله مصوبات کمیته گردشگری می باشد .

وی همچنین افزود : اعتبارات مورد نیاز بازنگری طرح جامع گردشگری استان به مبلغ ۴ هزار میلیون ریال ، انجام مطالعات برنامه آموزش عمومی به گروه های مختلف اجتماعی و ارائه بسته های آموزشی جهت فرهنگ سازی عمومی و همچنین بررسی وضعیت واحدهای گردشگری فعال غیر مجاز در شهرستان سپیدان از جمله مصوبات کمیته گردشگری تاریخی – فرهنگی کارگروه میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان می باشد .

بنابراین گزارش در ادامه این جلسه معاون گردشگری و امور زائرین استاندار فارس نیز تاکید کرد : توسعه گردشگری بر مبنای حفظ محیط زیست و احیای فرهنگی و حفظ امنیت جامعه می باشد .

رستمی در خصوص فرآیند صدور مجوز اضافه کرد : دیدگاه مسئولین استانی در جهت تسریع و تسهیل فرآیند سرمایه گذاری حوزه گردشگری تغییر کند ، تا سرمایه گذار با گذر از موانع سهل و آسان با اشتیاق بیشتری به کار و فعالیت خود ادامه دهد . 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons