نوشته ها

راه اندازی کارگاه آموزش ساخت زیور آلات سنتی برای مددجویان در کردستان

ارسال شده توسط :

راه اندازی کارگاه آموزش ساخت زیور آلات سنتی برای مددجویان در کردستان

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان))

کارگاه آموزش ساخت زیور آلات سنتی و سنگ‌های قیمتی با صرف اعتباری بالغ بر ۲۷ میلیون تومان برای مددجویان زیرپوشش این نهاد در این استان راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان کردستان در مراسم آغاز به کار این کارگاه آموزشی که با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و فرماندار سنندج صورت گرفت اظهار داشت: کارگاه آموزشی ساخت زیور آلات سنتی و سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی استان با صرف اعتباری بالغ بر ۲۷ میلیون تومان بستر ارائه آموزش‌های این حوزه را به ۲۰ مدد جوی زیرپوشش این نهاد فراهم کرده است.

وی افزود: این تعداد شرکت کننده شامل ۶ مرد و ۱۴ زن از فرزندان مددجویان زیر پوشش این نهاد هستند و با هدف ایجاد اشتغال و جذب آنان در بازار کار این کارگاه برگزار شده است.

مدیرکل کمیته امداد کردستان افزود: این آموزش‌های به مدت ۴ ماه و در قالب ۵۳۷ ساعت شامل ۲۸۰ ساعت آموزش پیش ‌نیاز و ۵۳۷ ساعت آموزش تکمیلی در سطح استان برای نخستین بار در رشته آموزش ساخت زیور آلات از سنگ‌های قیمتی برگزار می‌شود.

وی از تهیه نرم ‌افزاری در راستای تشکیل بانک اطلاعاتی فعالین حوزه ساخت زیور آلات سنتی و سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی توسط کمیته امداد استان خبر داد و اظهار کرد: این نرم ‌افزار به دلیل قابلیت بالایی که دارد در سطح کشور مورد توجه و استفاده قرار گرفته است.

به گفته وی، تشکیل بانک اطلاعاتی از این افراد می‌تواند در ماندگاری این هنر ارزشی، حمایت از هنرمندان این حوزه و توسعه آموزش به علاقمندان برای ماندگاری این هنر کمک قابل توجهی بکند.

مدیرکل کمیته امداد کردستان در ادامه خاطرنشان کرد: کمیته امداد در راستای آموزش‌های بازار محوری که دارد ارائه آموزش‌های مهارتی با توجه به استعداد مددجویان و ظرفیت بازار کار در استان را در اولویت قرار داده و برگزاری این کارگاه آموزشی نیز به همین دلیل بوده است.

وی اظهار کرد: این کارگاه آموزشی نیز با توجه به ظرفیت‌های بسیار خوبی که در حوزه ساخت زیور آلات و سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی در استان وجود داشت برگزار و در مجمع بیش از ۲۷ میلیون تومان با سرانه هر نفر یک‌ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان برای برگزاری آن هزینه شده است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons