نوشته ها

رزمایش اقتدار نیروهای یگان حفاظت خراسان شمالی انجام شد

ارسال شده توسط :

رزمایش اقتدار نیروهای یگان حفاظت خراسان شمالی انجام شد

((میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان خرسان شمالی))

آرایش عملیاتی نیروهای یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی ،محیط زیست، منابع طبیعی استان با پشتیبانی و حضور فرماندهان نیرو های نظامی، انتظامی، مرزبانی و مدیرکل و معاونین میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مسولین استانی به مناسبت هفته میراث فرهنگی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری خرسان شمالی، محمد سویدانلویی در رزمایش مشترک نیروهای یگان حفاظت استان گفت: این رزمایش در سطح استان برای اولین بار اجرا می شود و نیروهای حفاظتی استان این مجموعه را به نمایش گذاشته است و این آمادگی را داریم که در هر شرایطی در کنار مردم عزیز و فرهیخته و فرهنگ دوست و پاسدار راستین میراث گرانبهای گذشتگانمان باشیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: ما هیچگاه نخواهیم گذاشت متصرفین عرصه های ملی و منافع عمومی ما را تهدید نمایند و تا پای جان برای دفاع از میراث ایرانی – اسلامی و عرصه های ملی خواهیم ایستاد.

وی گفت: همراهی مردم، ارگانها و نهادها دولتی وظیفه ما را برای اجرای وظایف قانونی و شرعی دو چندان می کند و امیدواریم رویکرد مشارکتی صیانت و حفاظت از عرصه های ملی، تاریخی حیاتی روح دوباره به کالبد عرصه های تاریخی و گردشگری استان ببخشد.

وی ادامه داد: بدون مشارکت مردم و همکاری سایر نهادها قادر نخواهیم بود حفاظت و حراست مطلوب از عرصه های ملی را داشته باشیم بنابراین همه تلاش ما بر این است تا با مردم و برای مردم باشیم.

سویدانلویی با اشاره به حملات و جنگهای که به سمت کشورهای عراق ،سوریه، افغانستان انجام می شود گفت: حفاظت از میراث فرهنگی و آثار تاریخی در بسیاری از کشورهای فرهنگی و متمدن کشورها امروزه به اندازه جان انسانها ارزش پیدا کرده است. متاسفانه هرگز میراث فرهنگی ما باز آفرینی نمی شود.

وی گفت: میراث فرهنگی می تواند منبعی قابل توجه برای درآمد ملی باشد. میراث فرهنگی چگونگی زندگی مردمان گذشته رانشان می دهد در واقع وسیله ای است برای آشنایی با آداب ورسوم گذشته است.

یگان های حفاظت میراث فرهنگی و محیط زیست با تجهیزات و ادوات خود و با همکاری نهادهای دولتی من جمله، آتش نشانی ، اورژانس ، نیروی انتظامی ، پلیس راهور و سایر ارگانهای ذیربط رژه حفاظتی و نمایشگاهی از کشفیات خود را در شهر بجنورد برگزار و به نمایش گذاشتند.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons