نوشته ها

رشد چشمگیر تورهای گردشگری خراسان جنوبی

ارسال شده توسط :

رشد چشمگیر تورهای گردشگری خراسان جنوبی

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی))

در سال ۹۴ تورهای گردشگری داخلی و ورودی به استان خراسان جنوبی رشد چشمگیر داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، معاون گردشگری استان ضمن بیان این مطلب افزود: ۸۱۱ نفر از مسافرین نوروز ۹۴ در قالب ۴۱ تور یک روزه و نیم روزه از جاذبه های گردشگری شهرستان طبس بازدید نمودند.

مرتضی عربی اذعان داشت: این تورها توسط دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری افق نارنجستان و شرکت گردشگری کوبی ‌کی با برنامه ‌ریزی دقیق و هدف گذاری مناسب گوشه ای از جاذبه های طبیعی و گردشگری شهرستان طبس را به نمایش گذاشت. محل ثبت نام تورها در طبقه تحتانی عمارت سر درِ باغ گلشن بود.

وی گفت: برنامه‌های تورهای یک روزه طبس به مقاصد روستای تاریخی و زیبای نایبند (ماسوله کویر)، روستای زیبای پیر حاجات و کویر بی انتهای حلوان و برنامه‌های نیم‌ روزه به مقصد آبگرم معدنی مرتضی علی و دره شگفت‌ انگیز جن‌ها یا کال‌جنی برگزار شده است.

معاون گردشگری استان در ادامه به برگزاری تور استان گردی در نوروز ۹۴ اشاره کرد و گفت: برگزاری تور داخلی برای ۲۷ نفر از مسافرین از استان تهران که توسط شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری آسیا پرواز مشرق زمین از تاریخ ۱/۱/۹۴ لغایت ۱۵/۱/۹۴ برگزار شد از جمله این تورها بود که مقاصد و برنامه این تورها بازدید از جاذبه های گردشگری شهرستانهای فردوس، طبس، بیرجند و روستاهای خور، رزگ، چنشت، فورگ و خور بوده است.

عربی افزود: برگزاری تور داخلی جهت ۵۰ نفر از اعضاء شرکت کننده در مسابقات شطرنج قهرمانی کشور توسط شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری آسیا پرواز مشرق زمین از دیگر تورهای استان گردی بود که از جاذبه های گردشگری شهرستان های بیرجند و خوسف و روستاهای خور، رزگ بازدید نمودند.

وی به برگزاری تور کویر نوردی گردشگران فرانسوی اشاره کرد و گفت: این تور ورودی با انجام فعالیت های کویر نوردی شامل سافاری، پارا گلایدر از تاریخ ۸/۱/۹۴ لغایت ۱۴/۱/۹۴ برای ۴ نفر از گردشگران کشور فرانسه بود که از جاذبه های تاریخی شهر بیرجند و جاذبه های طبیعی شهر نهبندان شامل منطقه ریگ یلان، دهسلم و حیدرآباد که دارای بلندترین تپه های ماسه ای و همچنین وجود گیاه اسکنبیل در این منطقه می باشد بازدید نمودند این برنامه توسط شرکت های آفتاب کلوت، میناب سیر شرق و شرکت توسعه بیابانگردی اجرا گردید.

معاون گردشگری استان افزود: ۲ تور برای ۳۰ نفر از مسافرین نوروز ۹۴ توسط شرکت خدمات مسافرتی میناب سیر شرق برگزار شد که شامل دو تور داخلی در تاریخ ۳/۱/۹۴ لغایت ۱۰/۱/۹۴ جهت ۲۰ نفر از مسافرین استان همدان و۴/۱/۹۴ لغایت۸/۱/۹۴ برای ۱۰ نفر از گردشگران استان تهران با هدف شناساندن ظرفیت های گردشگری شهرستان های طبس، بشرویه، نهبندان، قائن، فردوس و بیرجند بود.

عربی به برگزاری تور ورودی جهت توریست های اروپای شرقی اشاره کرد و گفت: این تور ورودی جهت ۸ نفر از توریست های اروپایی (کشور لیتوانی) توسط شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی آسیا پرواز مشرق زمین از تاریخ ۳ لغایت ۵ اردیبهشت ماه سال جاری از جاذبه های گردشگری استان خراسان جنوبی شامل باغ و عمارت جهانی اکبریه بیرجند، روستاهای چنشت فورگ، خور و ازمیغان و کال جنی برگزار شد.

وی برگزاری تور کویر نوردی در سایت نجومی سه قلعه سرایان را از دیگر این تورها برشمرد و افزود: این تور مورخ ۳ لغایت ۴ اردیبهشت ماه ۹۴ جهت ۸۰ نفر از گردشگران نجومی از استان های خراسان رضوی و خراسان جنوبی توسط دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری دلارام سفر انجام شد که شتر سواری، رصد ستارگان، بازدید از جاذبه های تاریخی شهر سرایان، سافاری بخشی از برنامه تور مذکور بوده است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons