نوشته ها

رشد چشمگیر فضاهای اقامتی استان تا شش ماه آینده

ارسال شده توسط :

رشد چشمگیر فضاهای اقامتی استان تا شش ماه آینده

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان))

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان از رشد چشمگیر تعداد فضاهای اقامتی استان سمنان و به خصوص شهر سمنان ظرف شش ماه آینده خبر داد.

به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان سمنان، «حسین خواجه ‌بیدختی» در دیدار با فرماندار جدید سمنان اظهار داشت: در حال حاضر دو هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و ایجاد زیر ساختهای اقامتی استان در دست انجام است که ۷۳۰ میلیارد ریال آن آماده بهره برداری است.

وی گفت: با افتتاح فضاهای اقامتی از جمله هتل ققنوس و پارک آبی سمنان، ظرفیت اقامتی استان افزایش قابل توجهی خواهد داشت و استان می تواند بیش از گذشته میزبان برگزاری همایش‌ها، جشنواره ها و مسابقات ملی شود.

بیدختی راه اندازی بازارچه دائمی صنایع دستی و احیای ۱۸ هکتار از بافت تاریخی سمنان را از دیگر برنامه‌های در دست اقدام عنوان کرد و افزود: کار مرمت بخشی از مسجد جامع و ارگ اعلاء انجام شده و به زودی مرمت بازار سمنان آغاز می‌شود.

وی گفت: اداره میراث فرهنگی شهرستان سمنان پیگیر ثبت زبان سمنانی و تعدادی از قلعه‌ها و آب انبارهای سمنان در فهرست میراث ملی است.

فرماندار سمنان نیز از رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان سمنان در زمینه معرفی و احیای بناهای تاریخی سمنان قدردانی کرد.

“عباس دانایی” گفت: فرمانداری سمنان آماده همکاری با میراث ‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و شهرستان سمنان در زمینه معرفی هر چه بیشتر و رونق گردشگری سمنان است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons