نوشته ها

رشد ۲۲درصدی آمار مسافران نوروزی استان سیستان و بلوچستان

ارسال شده توسط :

رشد ۲۲درصدی آمار مسافران نوروزی استان سیستان و بلوچستان

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان ))

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: براساس آخرین آمار اعلام شده از سوی دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر استان تعداد۳میلیون و ۱۱۴هزار ۷۲۷ نفر در تعطیلات نوروزی  به پهناور ترین استان کشور سفر کردند.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان کامبیز مشتاق گوهری با اشاره به ورود این تعداد مسافران نوروزی به استان اظهار داشت: بیشترین آمار ورودی و تردد مسافر از محور شمالی استان مبادی ورودی نهبندان به سیستان و بعد به ترتیب محور کرمان به زاهدان و ایرانشهر در ادامه مسیر ترددی زاهدان به جنوب استان و در نهایت محور جاسک چابهار شاهد ورود و تردد بیشترین حجم مهمانان نوروزی بوده است.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان اعلام نمود: افزایش تعداد مسافران نوروزی ورودی که با رشد چشمگیر ۲۲درصدی همراه بود از ۲۷ اسفندماه۹۴آغاز و تا ۱۶فروردین ماه ادامه داشت.

مشتاق گوهری بیان کرد: در این مدت۳ میلیون ۱۱۴هزار و ۷۲۷ نفر از طریق زمینی، حمل و نقل عمومی، به صورت ریلی و هوایی وارد استان شده اند.

شایان ذکر است سایر آمارهای نوروزی نیز بدین شرح می باشد:

مدیرکل فرودگاه های سیستان و بلوچستان گفت: ۲۰ هزار و ۳۰۰ مسافر نوروزی از ۲۶ اسفند پارسال تا پایان ۱۴ فروردین ماه امسال از فرودگاه بین المللی زاهدان جابجا شدند.

۱۰ هزار و ۸۰۰ نفر از این تعداد به زاهدان وارد شده و ۹ هزار و ۵۰۰ نفر از آنها نیز از این فرودگاه بین المللی به دیگر شهرستانهای کشور جابجا شدند.

عبور ۸۰ تا ۱۰۰ پرواز ترانزیتی از آسمان زاهدان در هر شبانه روز و آمادگی فرودگاه این شهر برای خدمات رسانی به آنها نشان دهنده موقعیت خاص و آمادگی این فرودگاه است.

در خصوص  آمار جابجایی مسافران جاده ای مدیرکل حمل و نقل و پایانه های سیستان و بلوچستان  اظهار داشت: ۱۹۵هزار مسافر از ۲۵ اسفند سال قبل تا سیزدهم فروردین ۹۵ به وسیله ناوگان جاده ای سیستان و بلوچستان با ۱۲ هزار و ۷۲۵ ناوگان حمل و نقل عمومی استان شامل اتوبوس، مینی بوس و سواری جابجا شدند.

وی بیان کرد: براساس گزارش سامانه های هوشمند تردد شمار در سطح استان، این تعداد مسافر نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۰ درصد رشد داشته است.

خانقائی با اشاره به تردد بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار وسیله نقلیه در راههای استان در تعطیلات نوروزی سال جاری، بیان کرد: بر اساس اطلاعات دریافتی از ۵۴ دستگاه تردد شمار نصب شده، راههای زاهدان به زابل و بمپور به ایرانشهر پر تردد ترین جاده های استان بودند. بیش از ۷۳ درصد از مسافران درون استانی و حدود ۲۷ درصد مسافر برون استانی در این مدت جابجا شدند.

۲۳۰ هزار نفر از بقاع متبرکه و اماکنی که اوقاف میزبان آن است، دیدن کردند.

حجت الاسلام اسماعیل تدینی مدیرکل اوقاف استان : بیشترین مسافران نوروزی اسکان یافته در سطح بقاع متبرکه این استان را در بقعه سید غلام رسول ۱۱ هزار نفر، زائر سرای امام رضا (ع) چهار هزارو ۵۰۰ نفر، بقعه سید مهدی ۳ هزارو ۲۰۰ نفر و بی بی دوست ۲ هزارو ۳۰۰ نفر اعلام نمود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان نیز گفت:

۵۳۴ هزار و ۵۹۴ نفر مسافر نوروزی از ۲۶ اسفند پارسال تا پایان ۱۳ فروردین امسال از خدمات پایگاه ها و پست های راهنمای مسافران این جمعیت در استان از طریق ۶۰ پایگاه ثابت و سیارو۲۳۴ نفر امدادگر در حوزه امداد و نجات بهره مند شدند. و در این طرح به ۹ هزار و ۹۳۵ نفر امداد رسانی شده است.

دکتر فریبرز راشدی دبیر طرح سلامت نوروزی و رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از: فعالیت تمامی بخش‌های بستری و ویژه بیمارستان‌ها و ۵۵ پایگاه اورژانس شهری و جاده ای ، ۲۰ داروخانه شبانه روزی ، ۱۸ مرکز درمانی شهری و ۴۷ مرکز درمانی روستایی در تمامی مجموعه زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مسافران نوروزی خدمات دهی نمودند.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons