نوشته ها

رشد ۲۵/۱۴ درصدی اقامت در استان خراسان رضوی در هفته اول تعطیلات نوروز ۹۴

ارسال شده توسط :

رشد ۲۵/۱۴ درصدی اقامت در استان خراسان رضوی در هفته اول تعطیلات نوروز ۹۴

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی))

مدیر کل نظارت بر خدمات گردشگری خبر داد:

مدیر کل نظارت بر خدمات گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از رشد ۲۵/۱۴ درصدی میزان اقامت در واحدهای مشهد در هفته اول تعطیلات نوروز ۹۴ نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد. به گزارش روابط عمومی دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی، دکتر ولی تیموری با اعلام این خبر در حاشیه بازدید از برخی واحدهای اقامتی در مشهد گفت: خراسان رضوی و به ویژه شهر مشهد مقصد میلیون ها نفر از زائران و گردشگران است که به قصد زیارت بارگاه ملکوتی حضرت امام علی بن موسی الرضا (ع)، و بازدید از جاذبه های گردشگری و اماکن فرهنگی و تاریخی این شهر وارد مشهد می شوند بنابراین آنچه اهمیت دارد این است که خدمات صورت گرفته به زائران و مسافران خدمات مطلوب و شایسته ای باشد. وی افزود: خوشبختانه حجم قابل توجهی از مراکز اقامتی کشور در مشهد واقع شده و با توجه به حضور میلیونی گردشگران و زائران در مشهد با برنامه ریزی های مناسب موضوع اقامت مسافران به شکل مطلوبی انجام می شود. وی با اشاره به افزایش میزان اقامت مسافران در مشهد نسبت به مدت مشابه سال گذشته اظهار داشت: این افزایش بیانگر افزایش اشتیاق مردم برای زیارت بارگاه ملکوتی امام هشتم (ع)، است.

 

تیموری اضافه کرد: در همین ارتباط و به منظور ارائه خدمات مطلوب به گردشگران و زائران موضوع نظارت بر تاسیسات گردشگری به صورت جدی در این استان دنبال می و شد و اجازه فعالیت به تاسیسات گردشگری که خدمات نامطلوب به زائران ارائه می کنند را نمی دهیم. در این بازدید که جمعی از مدیران اتحادیه های مرتبط با صنعت گردشگری، معاونین اداره کل میراث فرهنگی و تعدادی از بازرسی و ناظرین تاسیسات گردشگری نیز حضور داشتند، رجبعلی لباف خانیکی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی نیز با اشاره به فعالیت بازرسین و ناظرین این اداره کل در تعطیلات نوروز گفت: این بازرسی ها به صورت مداوم ادامه دارد.

 

وی افزود: تیم های نظارتی قبل از فرا رسیدن تعطیلات نوروز، در مشهد و سایر شهرستان های استان فعال شده اند و نظارت بر تاسیسات گردشگری به صورت جدی در این استان دنبال می شود. وی خاطر نشان کرد: باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که هر سال نسبت به سال قبل بهتر باشیم و عملکرد ما بهتر از سال گذشته باشد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons