نوشته ها

رشد100 درصدی ورودی گردشگران به کردستان

ارسال شده توسط :

رشد100 درصدی ورودی گردشگران به کردستان

((رئیس جامعه هتلداران استان کردستان هم گفت: آمار گردشگران در کردستان 50 تا 100 درصد رشد داشته است))

عبدالحمید حمیدی شنبه شب در مراسم گرامیداشت روز جهانی گردشگری که با حضور مسئولان و اقشار مختلف مردم در موزه مردم‌شناسی خانه کرد سنندج برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر 2 هزار و 500 تخت در یک‌هزار اتاق هتل‌ها، مهمان‌پذیرها و اقامتگاه‌های گردشگری کردستان فعال است.

به گفته رئیس جامعه هتلداران استان کردستان گفت: با یک مقایسه کوچک بین کشور ایران با فرانسه درمی‌یابیم که کشور ایران از نظر وسعت، جاذبه‌های طبیعی و سایر مولفه‌های دیگر گردشگری از کشور فرانسه غنی‌تر است اما القای ناامنی کشور ایران و تبلیغات سوء از سوی کشورهای دشمن عامل جلوگیری از رشد گردشگران خارجی در ایران شده است.

حمیدی تصریح کرد: استان کردستان دارای مردمانی مهمان‌نواز است که در راستای توسعه صنعت توریسم فعالیت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: گردشگری تنها در قالب شهرها و آثار تاریخی موجود در شهرها خلاصه نمی‌شود، بلکه باید مسئولان اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کردستان توجه ویژه‌ای هم به گردشگری روستایی داشته باشند. چراکه استان کردستان روستاهایی دارد که معرفی آنها زمینه‌ای برای جذب گردشگران خواهد شد.

رئیس جامعه هتلداران استان کردستان افزود: تمامی اعضای این جامعه، آمادگی دارند تا در زمینه کمک به توسعه صنعت گردشگری و جذب توریسم در این استان فعالیت‌های زیادی انجام دهند، کما اینکه اکنون نیز تمام تلاش خود را برای تحقق این مهم بکار گرفته‌ایم.

وی از آمار 50 تا 100 درصدی ورود گردشگران به استان کردستان خبر داد و این افزایش آمار را مصداق بارز مهمان‌نوازی و اقدامات و کارهای خوب جامعه هتلداران و سایر عوامل دخیل در این قضیه دانست.

حمیدی در پایان از مسئولان استان کردستان تا ضمن تسهیل و ایجاد شرایط لازم برای تسریع در صدور مجوز و پروانه‌های هتلداری، تسهیلات ویژه‌ای هم در اختیار این قشر قرار دهند تا بتوانند به رونق صنعت توریسم در کردستان کمک بیشتری بکنند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons