نوشته ها

روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان جنوبی نوروز بانان بی نوروز

ارسال شده توسط :

روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان جنوبی نوروز بانان بی نوروز

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی ))

نوروز برای بسیاری از مردم زمانی برای دید و بازدید، استراحت، سفر و … است اما برای کارکنان روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان جنوبی اوج کار و کوشش بود تا با معرفی، اطلاع رسانی و شناساندن میراث فرهنگی، جاذبه های گردشگری، صنایع دستی و بستر سازی مناسب برای ارائه خدمات مطلوب و شایسته به مسافرین، نوروز را پاس داشته و به کام گردشگران شیرین کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، حسین عباس زاده سرپرست روابط عمومی ضمن بیان این مطالب افزود: از ماه ها قبل جلسات هماهنگی برای ارائه خدمات مطلوب به همشهریان، مسافران و گردشگران برگزار شد و برنامه ریزی دقیق انجام شد.

وی بیان داشت: ۴۰ هزار کتابچه راهنمای مسافران و گردشگران خراسان جنوبی در ایام نوروز توزیع شد که در این کتاب چه‌ ها استان خراسان جنوبی، صنایع دستی و خدماتی که دستگاه‌های مختلف در استان دارند معرفی شده است.

سرپرست روابط عمومی، امور فرهنگی و اجتماعی اداره کل میراث فرهنگی ادامه داد: ۱۰۵ هزار نقشه نیز که در آن صنایع دستی استان در حوزه‌های مختلف معرفی شده بود در اختیار مسافرین نوروزی قرار گرفت.

عباس زاده افزود: همچنین ۴ هزار کتابچه صنایع دستی، ۲ هزار آلبوم عکس جاذبه های گردشگری و صنایع دستی استان، ۴ هزار خط کش و شعار میراث فرهنگی برای کودکان و دانش آموزان، ۳ هزار ساک دستی جاذبه های گردشگری، ۳ هزار ساک دستی صنایع دستی،۵۰۰ حوله  مزین به شعار صنایع دستی، ۴۰ هزار بروشور معرفی موزه ها، ۵ هزار بروشور امر به معروف و نهی از منکر، ۵ هزار سی دی صوتی معرفی خراسان جنوبی و … در ایام نوروز توزیع شد.

وی اظهار داشت: در ایام نوروز تعداد ۲۲ بنر معرفی جاذبه های گردشگری استان در مبادی ورودی شهر بیرجند، ۶ بنر معرفی صنایع دستی و بازارچه ها و ۶ بنر معرفی ویژه برنامه های نوروز در میادین اصلی شهر و همچنین ۶۰ بنر معرفی جاذبه ها، صنایع دستی و بازارچه ها در سایر شهرستانهای استان نصب شد.

سرپرست روابط عمومی، امور فرهنگی و اجتماعی اداره کل میراث فرهنگی گفت: از ابتدای نوروز هر روزه برنامه های بسیار متنوع از قبیل کوزه شنکی، نوروزگاه (آیین های بومی و محلی نوروز) ، رقص محلی، موسیقی سنتی، مراسم مجمه بازی، نمایش سیاه بازی و ……در باغ و عمارت جهانی اکبریه برای عموم برگزار شد که با استقبال پرشور مردم همراه بود.

عباس زاده افزود: جشنواره «میلاد کوثر» نیز به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و میلاد امام خمینی (ره) با حضور گرم مسافران و گردشگران در محل باغ و عمارت اکبریه برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: تعداد ۲۰۰ خبر در مورد بازارچه ها، مراسم، بازدیدها، معرفی جاذبه های گردشگری و… در سایت اداره کل قرار گرفت و برای خبرگزاری ها و جراید ایمیل شد که بازتاب رسانه ای ستاد اجرایی خدمات سفر به تعداد ۱۰۰۰ مورد است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons