نوشته ها

روستای سنو مکمل گردشگری گناباد در کنار قنات قصبه

ارسال شده توسط :

روستای سنو مکمل گردشگری گناباد در کنار قنات قصبه

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی ))

معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در بازدید از روستای سنوگفت: این روستا با داشتن چشمه منحصر بفرد می تواند به عنوان یک مکمل در کنار قنات قصبه در زمینه گردشگری آب در شهرستان گناباد مطرح باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، محمد رکنی در بازدید از ظرفیت های فرهنگی – تاریخی و طبیعی روستای سنو افزود: با وجه به موج ایجاد شده پس از ثبت جهانی قنات قصبه گناباد در فهرست میراث جهانی یونسکو ، روستای سنو با توجه به طبیعت بکر و وجود شاخصه آب می تواند به عنوان مکملی در کنار قنات قصبه و روستای ریاب مطرح باشد.

وی در جلسه انجمن میراث فرهنگی این روستا اظهار داشت: این معاونت امادگی دارد در سال ۹۵ از محل اعتبارات این اداره کل با همکاری انجمن میراث فرهنگی روستا نسبت به مرمت و احیا یکی از آثار تاریخی روستا اقدام نماید.

معاون میراث فرهنگی استان در بازدید از موزه زعفران روستا در خصوص تجهیز و مرمت این موزه و نصب تابلو راهنما در محل آثار روستا قول مساعد داد .

مهدی ذوالفقاری مسئول انجمن های میراث فرهنگی گناباد نیز در حاشیه این بازدید گفت: انجمن میراث فرهنگی روستای سنو یکی از فعال ترین انجمن های میراث فرهنگی استان می باشد که تاکنون در جشنواره های مختلف در سطح استان و کشور شرکت نموده است و مقام های مختلفی بدست آورده است.

روستای سنو در فاصله ۲۰ کیلومتری غرب گناباد با داشتن آثار تاریخی متعدد و مناطق بکر و طبیعی متعدد یکی از مناطق گردشگر پذیر شهرستان می باشد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons