نوشته ها

رونق صنعت گردشگري شاهرود

ارسال شده توسط :

رونق صنعت گردشگري شاهرود

((گردشگری شاهرود سرمایه مهمی برای رشد و توسعه این منطقه است))

معاون استاندار و فرماندار شهرستان شاهرود گفت: گردشگری شاهرود سرمایه مهمی برای رشد و توسعه این منطقه است و این ثروت خدادادی باید با مدیریت صحیح حفظ شود و گسترش یابد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان،«سیدمحمدرضا هاشمی» در اولين جلسه کمیته گردشگری شهرستان شاهرود كه در محل فرمانداری ویژه اين شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: برای استفاده از ظرفیت‌های گردشگری در شهرستان شاهرود نیازمند تدوین طرح جامع با استفاده از نظرات مدیران، کارشناسان ذیربط و سرمايه‌گذاران هستيم.

وي تاکید کرد: پیشنهادها و نظرهای کارشناسی مطرح شده در حوزه گردشگري بايد براي اجرای برنامه‌های کوتاه مدت، بلندمدت و درازمدت از یکدیگر تفکیک شوند تا بر اساس آن بتوان گردشگری در شاهرود را مدیریت کرد.

وي گفت: استفاده از توان مالی و نیروی انسانی متخصص در بخش گردشگری به منظور رشد این صنعت در شهرستان اهمیت دارد.

هاشمی بر حفظ و نگهداری منابع گردشگری شاهرود از جمله جنگل ابر و پارک ملی توران تاكيد كرد.

فرماندار شاهرود با بيان اينكه در همه کشورهای جهان، صنعت گردشگری به عنوان یک امر مهم برای افزایش درآمد و اشتغال مورد توجه قرار گرفته است، گفت: دولت تدیبر و امید نيز نگاه و رویکرد ویژه ای به توسعه گردشگری در کشور دارد.

در این نشست مسئولان و اعضای جلسه و نیز چند تن از اساتید و سرمایه گذاران حوزه گردشگری گزارش‌ها و نقطه نظرهاي خود را مطرح کردند.

در پایان،«حمیدرضا حسنی» رئيس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان شاهرود به عنوان دبیر کمیته گردشگری شهرستان انتخاب و مقرر شد همه ماهه جلسات این کمیته به صورت منظم برگزار شود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons