نوشته ها

رونق گردشگری بجنورد در گرو پذیرش دو منطقه نمونه گردشگری

ارسال شده توسط :

رونق گردشگری بجنورد در گرو پذیرش دو منطقه نمونه گردشگری

((میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی))

پذیرش منطقه نمونه گردشگری بابا امان و بش قارداش از سوی مدیریت شهری بجنورد در مرکز خراسان شمالی باعث رونق گردشگری بجنورد می شود.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی؛ محمد سویدانلویی در نشست مشترک با اعضای شورای شهر در خصوص مناطق نمونه گردشگری و انعقاد تفاهم نامه مشترک گفت: اعتباری بالغ بر ۳۰۰میلیون تومان از سوی سازمان میراث فرهنگی برای فراهم ساختن زیرساخت های گردشگری منطقه ملی بابا امان صورت گرفته است که با انعقاد تفاهم نامه مشترک بین شهرداری و اداره کل میراث فرهنگی این پروژه عملیاتی می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان در این نشست در خصوص هویت شهری گفت: هویت با تاریخ و فرهنگ پیوند عمیق دارد و وزنه فکر ی و فرهنگی ماست .

مدیرکل میراث فرهنگی با اشاره به نوع المان های شهری گفت هویت شهری می تواند یک خیابان ویا نوع معماری شهری باشد.

مدیریت شهری باید به خیابانها و آثار شاخص معماری و میراث معنوی ،سنت ها و آیین ها عنایت ویژه ای داشته باشد.

سویدانلویی در خصوص ایجاد طرح گذر از فرهنگ و هنر گفت :به منظور حفظ و پاسداشت میراث معنوی در اجرای این طرح سنگ فرش پیاده رو مدنظر قرار گرفته است. که تحقق این برنامه در گروی همکاری شهرداری، اعضای شورای اسلامی شهر و سایر مسئولان است.

وی با بیان اینکه امروز هویت شهری از عوامل فرهنگی به شمار می‌رود، تصریح کرد: باید به سمتی برویم تا عوامل فرهنگی و هویت شهری را بیش از پیش نمایان و به مردم و گردشگران معرفی کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی تصریح کرد: امروز بناهای مختلف تاریخی در بافت شهری همچون آینه‌ خانه، حسینیه جاجرمی، سبزه‌ میدان و برخی دیگر از طرح‌ های تاریخی را داشته که باید از این ظرفیت‌ها برای معرفی این استان و جذب گردشگر استفاده کرد.

وی یکی از مهمترین طرح‌ های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی را احیای مجموعه سبزه ‌میدان بجنورد اعلام کرد و گفت: ما می‌خواهیم با اجرای این طرح سبزه میدان را از مهجوریت خارج و آن را احیا کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: همچنین استقبال خوب مردم استان را به مناسبت هفته میراث فرهنگی از موزه‌های مرکز خراسان شمالی داشتیم که برایمان بسیار ارزشمند بود.

رییس شورای شهر اسلامی بجنورد نیز در ادامه بر تعاملات و ارتباطات میراث فرهنگی و اعضای شورای شهر تاکید کرد و گفت: ارتباطات   و تعاملات باعث می شود که فعالیت ها تقویت شود

معاون گردشگری استان نیز بر پذیرش منطقه نمونه گردشگری بابا امان و بش قارداش از سوی مدیریت شهری بجنورد در مرکز خراسان شمالی تاکید کرد و گفت با امضای تفاهم نامه مشترک در خصوص این دو منطقه تغییرات مثبتی در خصوص این مناطق ایجاد خواهد شد.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons