نوشته ها

رونمایی از پروژه نمونه سازی محصولات کاربردی رشتی دوزی گیلان

ارسال شده توسط :

رونمایی از پروژه نمونه سازی محصولات کاربردی رشتی دوزی گیلان

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ))

به مناسبت هفته صنایع دستی  پروژه نمونه سازی محصولات کاربردی رشتی دوزی گیلان رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، به مناسبت هفته صنایع دستی  پروژه نمونه سازی محصولات کاربردی رشتی دوزی گیلان رونمایی شد.

رضا علیزاده در حاشیه این مراسم گفت : پروژه نمونه سازی محصولات رشتی دوزی در راستای کاربردی سازی با بیش از ۲۰ محصول جدید در موزه رشت رونمایی شد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به اینکه احیا و اقتصادی سازی صنایع دستی رشته های در حال منسوخ شدن از یکی از اهداف اصلی این اداره کل می باشد افزود: یکی از راههای جلوگیری از منسوخ شدن رشته های صنایع دستی کاربردی نمودن آنهاست.

این مسئول با بیان اینکه پروژه نمونه سازی محصولات کاربردی رشتی دوزی گیلان با یک تیم پنج نفره زیر نظر معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی فعالیت خود را آغاز نمود، افزود: پس از گردآوری مطالعات تاریخی، هنری و بازاریابی نسبت به طراحی بیش از ۲۲ محصول اقدام شد و پس از طی مراحل مختلف در نهایت ۲۰ محصول تولید و به مرحله نهایی رسید.

علیزاده با بیان ابن که در این پروژه تلاش بر این بوده است تا حد ممکن از افراد تحصیل کرده رشته های صنایع دستی ، طراحی صنعتی و گرافیک استفاده شود افزود: در این پروژه محصولات جدید با بسته بندی جدید طراحی شد و در این راستا موفقیت چمشگیری حاصل شد.

علیزاده تصریح کرد:با دوره های آموزشی که برای هنرمندان صنایع دستی در رشته های چادر شب بافی و صنایع دستی ترکیبی حصیر ، بامبو و مروار برگزار شد محصولات تولید شده حاصل این آموزشها مورد استقبال بسیاری قرار گرفت.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons