نوشته ها

زارع صفت در بازدید از مناطق گردشگری شهرستان چناران بر لزوم تشکیل شورای گردشگری شهرستان چناران تاکید کرد

ارسال شده توسط :

زارع صفت در بازدید از مناطق گردشگری شهرستان چناران بر لزوم تشکیل شورای گردشگری شهرستان چناران تاکید کرد

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه مطلب خراسان رضوی))

حسین زارع صفت، بازدید مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی ، صبح امروز، ۲۸ مردادماه، در بازدید از مناطق گردشگری شهرستان چناران بر لزوم تشکیل شورای گردشگری شهرستان چناران تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، حسین زارع صفت، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی ، صبح امروز، ۲۸ مردادماه، به همراه فرماندار و بخشدار شهرستان چناران و جمعی از هیات همراه، در بازدید از روستای تاریخی رادکان، روستای گردشگری اخلمد و تپه باستانی چناران ، بر لزوم تشکیل شورای گردشگری شهرستان چناران تاکید کرد.

در این بازدید فرماندار شهرستان چناران، بخشدار شهرستان چناران ، مدیرکل جهاد کشاورزی شهرستان چناران، مدیرکل اداره منابع طبیعی شهرستان چناران، مدیر کل سازمان حفاظت محیط زیست شهرستان چناران و مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان چناران، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی را همراهی کردند.

زارع صفت در بازدید از روستای تاریخی رادکان و کارگاه محوطه سازی برج تاریخی رادکان، با اشاره به لزوم تشکیل شورای گردشگری در این منطقه گفت:‌ باید به دنبال راهکاری برای تبدیل این منطقه به قطب گردشگری با شناخت راهکارهای جذب گردشگر خارجی و سرمایه گذار و تبلیغات و جذب همکاری های محلی باشیم.

وی در ادامه بازدید امروز در روستای اخلمد از ابلاغ طرح جامع گرشگری اخلمد تا ۳ ماه آینده خبر داد و افزود: باید به وضعیت گردشگری این روستا رسیدگی شده و با مقابله با تغییر کاربری های مناطق گردشگری اخلمد و سامان دهی ساخت و ساز های غیرمجاز در این منطقه بر رونق گردشگری آن افزود.

پس از بازدید از تپه باستانی چناران ، در جلسه ای که در سالن فرمانداری این شهرستان برگزار شد، مقرر شد بر طبق مصوبات گذشته، شهرداری چناران، اقدام به آزادسازی بخشی از عرصه اثر تاریخی تپه باستانی چناران نموده و پس از آن عرصه و حریم تپه توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی مورد بازنگری قرار گیرد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons