نوشته ها

زارع صفت در جلسه ستاد اجرایی نظارت بر تاسیسات گردشگری

ارسال شده توسط :

زارع صفت در جلسه ستاد اجرایی نظارت بر تاسیسات گردشگری

((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی))

برگزاری جشنواره خدمت در پایان موج دوم سفرهای خراسان رضوی// ملاحظات فرهنگی امام رضا(ع) در واحدهای گردشگری لحاظ شود.

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت : دستور العمل طرح تابستانه ستاد هماهنگی خدمات سفر۹۴ تدوین و به کلیه دستگاه ها ابلاغ شده است تا به صورت واحد و مدیریت یکپارچه جهت خدمت رسانی مسافرین زیر نظر دبیرخانه ستاد اقدام نمایند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی حسین زارع صفت در نشست ستاد اجرایی نظارت بر تاسیسات گردشگری که شب گذشته در محل هتل آبان برگزار شد ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و لزوم مشارکت کلیه اتحادیه ها و صنوف گردشگری در برنامه نظارتی تابستان سال جاری از برگزاری جشنواره خدمت در پایان سفرهای نوروزی و موج دوم سفرها همزمان با هفته گردشگری خبر داد و گفت : با تشکیل ستاد جشنواره خدمت از فعالان و دست اندرکاران موثر و برتر در امر ارائه خدمات به زائران و در بخش گردشگری و هتل داری استان در پایان تابستان تقدیر می شود .

وی افزود : در سال ۹۳ بالغ بر ۱۲ هزار و ۵۰۰ بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری استان صورت گرفته است که رقم قابل توجهی را نسبت به سایر استانها نشان می دهد و طرح ساماندهی و ارتقاء خدمات سفر ویژه تابستان ۹۴ نیز که توسط ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور به استانها ابلاغ شده از یک تیرماه تا سی و یکم شهریور۹۴ اجرا می شود.

وی تصریح کرد : اتحادیه های واحدهای اقامتی و انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی باید گزارش های بازدید نظارتی خود را از واحدهای تحت پوشش هر ۱۵ روز یکبار در سطح شهرستان مشهد به اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مشهد ارائه دهند .

وی با تاکید بر اینکه برگزاری هر گونه تور توسط واحدهای اقامتی ، خارج ضوابط و مقررات مورد عمل است اظهار داشت : مراکز اقامتی مجاز به برگزاری تور نیستند و با واحدهای اقامتی خاطی برخورد قانونی خواهد شد، لذا روسای اتحادیه لازم است اقدامات لازم را جهت جلوگیری از اینگونه اقدامات معمول نمایند.

مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی با تاکید بر احترام و آرامش در برخورد با زائران تصریح کرد: روسای اتحادیه ها و مدیران تاسیسات گردشگری باید ملاحظات فرهنگی مربوط به امام رضا(ع) را در ایام ماه مبارک رمضان مدنظر قرار دهند و دفاتر خدمات مسافرتی به ویژه تورهای استان گردی باید همراه با رعایت استانداردهای فنی و قانونی، رعایت شئونات اسلامی و ملاحظات فرهنگی باشد .

زارع صفت با توجه به در پیش بودن ایام تعطیلات نیمه شعبان سال جاری به منظور زیارت مرقد مطهر امام رضا (ع) افزود: اتحادیه و صنوف مرتبط، تمهیدات لازم را برای اسکان ، ارائه خدمات در خور شان و نظارت بر فعالیت تاسیسات گردشگری و رسیدگی منصفانه و عاجل به شکایات زائران معمول نمایند.

وی خاطر نشان کرد: خدمت به زائران امام هشتم افتخاری است که در کمتر مقصد گردشگری نصیب مدیران بخش دولتی و خصوصی می شود و با توجه به حجم بالا و میلیونی ورود زائران و همچنین جایگاه ویژه استان در زمینه برخورداری از واحدهای اقامتی و سایر تاسیسات گردشگری ، نظارت همه جانبه بر نحوه ارائه خدمات و عملکرد این تاسیسات در راستای ایجاد خاطره ای شیرین و ماندگار برای زائران ورودی به استان ضروری است .

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons