نوشته ها

زارع صفت در جمع مدیران تاسیسات گردشگری استان

ارسال شده توسط :

زارع صفت در جمع مدیران تاسیسات گردشگری استان

((رسالت و هدف ما موفقیت صاحبان و متولیان صنعت گردشگری است))

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با بیان اینکه همکاری ها بین این اداره کل و تاسیسات گردشگری استان بیش از پیش باید تقویت شود گفت: رسالت و هدف ما موفقیت صاحبان و متولیان صنعت گردشگری در پرتو رعایت حقوق گردشگران و زائران است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، حسین زارع صفت با بیان این مطلب در گردهمایی آمادگی تاسیسات گردشگری در موج دوم سفرهای تابستانی که به همت اداره میراث فرهنگی، صنایع سدتی و گردشگری شهرستان مشهد و با حضور مدیران تاسیسات گردشگری این شهرستان و استان خراسان رضوی برگزار شد افزود: همه باید تلاش کنیم تا خدمات رسانی به زائران و گردشگران به نحو مطلوب صورت گیرد.

وی با بیان اینکه موج دوم سفرهای تابستانی به مشهد مقدس بعد از ماه مبارک رمضان و همزمان با فرا رسیدن تعطیلات عید فطر آغاز می شود گفت: نظارت، هماهنگی و همکاری هرچه بیشتر بین دستگاه های متولی، اداره کل و اتحادیه های مرتبط با صنعت گردشگری می تواند به ارائه خدمات هرچه مطلوب تر به زائران و گردشگران موثر باشد.

وی افزود: من به نوبه خودم از همه دست اندرکاران و فعالان صنعت گردشگری در استان خراسان رضوی تشکر می کنم که علاوه بر وظیفه قانوی و سازمانی خود در خدمت رسانی به زائران بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا (ع)، یک وظیفه ورسالت معنوی را نیز بر عهده دارند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از نظارت به عنوان یکی از مهمترین راهکارهای کاهش شکایت ها و نارضایتی ها یادکرد و افزود: هرچه نظارت بیشتر باشد علاوه بر اینکه نا رضایتی و شکایت کمتر می شود احتمال بروز حادثه نیز کاهش می یابد.

زارع صفت در ادامه صحبت های خود نظارت و بازرسی از تاسیسات گردشگری را به چهار سطح تقسیم کرد و گفت: خود کنترلی سطح اول نظارت است و در هر مجموعه مرتبط با صنعت گردشگری مدیر و متولی آن مجموعه در درجه اول باید نظارت و کنترل لازم را داشته باشد.

وی گفت: بازرسی صنفی، بازرسی توسط دستگاه های متولی و بازرسی توسط دستگاه های عمومی حاکمیتی در سطوح بعدی بازرسی از تاسیسات گردشگری قرار دارد.

وی با بیان اینکه سالانه یک سوم جمعیت کشور به مشهد سفر می کنند ادامه داد: این حجم ورودی گردشگران نیازمند برنامه ریزی، نطارات، همکاری و هماهنگی هرچه بیستر بین دستگاه هاست.

زارع صفت در بخش دیگری از صحبت های خود از بازرسین به عنوان بازروهای توانمند نظارتی یاد کرد و افزود: بازرسین بازوی حسن انجام امور وفعالیت های حوزه گردشگری و خدمات مرتبط با آن هستند.

این مقام مسئول هم چنین به تاکیدات رئیس جمهور و مجموعه دولت به حوزه گردشگری اشاره کرد و خااطر نشان کرد: توجه رئیس جمهور و دولت و تاکیدات در خصوص توجه هرچه بیشتر به صنعت گردشگری نشان دهنده اهمیت این حوزه در دولت تدبیر و امید است که بر همین اساس باید برنامه ریزی ها در این خصوص افزایش یابد.

گفتنی است در این گردهمایی هم چنین تعدادی از روئسای اتحادیه های مرتبط با صنعت گردشگری درشهرستان مشهد و استان خراسان رضوی، به بیان دیدگاه ها، نقطه نظرات و تشریح فعالیت های خود پرداختند.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons