نوشته ها

زارع صفت در دیدار با رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات

ارسال شده توسط :

زارع صفت در دیدار با رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات

((صنایع دستی خراسان رضوی قابل انتقال به عتبات عالیات است))

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با اشاره به رشته های مختلف صنایع دستی در این استان و با تاکید بر لزوم بهره گیری از این هنرهای زیبا در بازسازی عتبات عالیات گفت: ظرفیت های صنایع دستی استان قابل انتقال به عتبات عالیات است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، حسین زارع صفت با بیان این مطلب در دیدار با جعفر دهنوی رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خراسان رضوی افزود: می توان از این هنر در بازسازی عتبات عالیات بهره گرفت.

وی گفت: خدمت در ستاد بازسازی عتبات عالیات توفیق بسیار بزرگی است و این مسیر ارزشمندی است که البته واقعیت این است که ما نیازمند عتبات هستیم نه اینکه عتبات به ما نیاز داشته باشد.

وی گفت: یکی از اتفاقات بسیار خوبی که در بازسازی عتبات عالیات روی می دهد این است که همه اقوام و ملیت ها در این بازسازی مشارکت دارند که این موضوع نشان دهنده این است که ائمه اطهار (ع)، مورد احترام همگان هستند.

وی با بیان اینکه همکاری های بین میراث فرهنگی و ستاد بازسازی عتبات عالیات می تواند بیش از پیش افزایش یابد افزود: برقراری خطوط پروازی بین مشهد و شهرهای مقدس عراق، همکاری ها در حوزه واحدهای اقامتی و میزبانی از زائران و نیز افزایش تعاملات آژانس های گردشگری و … می تواند مهمترین محورهای همکاری های این دو نهاد باشد.

زارع صفت سپس گفت: فعالیت های ستاد بازسازی عتبات عالیات فعالیت های ارزشمندی است و خدمت کردن در این ستاد توفیق می خواهد.

وی خاطر نشان کرد: افزایش همکاری ها بین اداره کل میراث فرهنگی و ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی می تواند در حوزه های مختلف از جمله همکاری ها در حوزه میراث معنوی و نیز صنایع دستی بیش از پیش افزایش یابد.

در این جلسه هم چنین جعفر دهنوی رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی نیز با اشاره به اهمیت ماموریت های سه گانه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خواستار افزایش همکاری ها بین این دو دستگاه شد.

در این جلسه هم چنین محمد رضا پهلوان رئیس اداره روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی به عنوان رابط این اداره کل و ستاد بازسازی عتبات عالیات استان معرفی شد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons