نوشته ها

زارع صفت در نشست تخصصی تشکل های گردشگری خراسان رضوی: ایران مقصد گردشگری فرهنگی و تاریخی خاورمیانه است

ارسال شده توسط :

زارع صفت در نشست تخصصی تشکل های گردشگری خراسان رضوی: ایران مقصد گردشگری فرهنگی و تاریخی خاورمیانه است

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی))

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، با اشاره به افزایش تمایل گردشگران برای سفر به کشور مان گفت: بررسی ها نشان می دهد سمت وسوی گردشگری فرهنگی و تاریخی خاورمیانه درحال حاضر به شمت ایران است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، حسین زارع صفت با بیان این مطلب در دومین نشست تخصصی تشکل های گردشگری که با حضور روئسای اتحادیه های مرتبط با صنعت گردشگری، پیشکسوتان و فعالان این حوزه برگزار شد گفت: بعد از توفیق هایی که در مذاکرات هسته ای به دست آمد تقاضای سفر برای ایران بیش از پیش افزایش یافته است و سفر هیئت های بلند پایه کشورهای اروپایی به ایران که به ریاست وزیر امور خارجه و یا به ریاست وزیر اقتصاد آن کشورها صورت می گیرد، نشان دهنده این است که تقاضا برای سفر به ایران افزایش یافته است.

وی گفت: ما فرصت های زیادی داریم که اگر از این فرصت ها استفاده نکنیم ممکن است این فرصت ها تبدیل به تهدید شود و لذا با توجه به توافقات صورت گرفته درمذاکرات هسته ای رفت و امدها به ایران شتاب خواهد گرفت.

زارع صفت با اشاره به موفقیت تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران گفت: حتی اگر در بدترین حالت توافق هسته ای حاصل نشود بازهم حداقلش این است که تحریم ها ترک برداشته شده که این موضوع بازهم به نفع جمهوری اسلامی ایران است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی به حوادث کشورهای مختلف در خاورمیانه اشاره کرد و گفت: در حال حاضر حوادث متعددی از جمله جنگ و نا امنی در کشورهای مختلف را شاهد هستیم و از طرفی نیز امنیت بسیار بالا در ایران، موفقیت در مذاکرات هسته ای، جاذبه های بی نظیر گردشگری، ظرفیت های عظیم فرهنگی و تاریخی، آثار متعدد فرهنگی و باستانی، مهمان نوازی مردم ایران و … این نوید را می دهد که جهت گردشگری فرهنگی و تاریخی خاورمیانه به سمت ایران در حال شکل گیری است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در داخل کشور نیز اجماع برای توسعه گردشگری و تقویت زیرساخت های این صنعت افزایش یافته است گفت: در این میان بین شهرهای کشور نیز یک رقابت مناسب در حال شکل گرفتن است که در این میان وجود مضجع شریف حضرت امام رضا (ع)، در مشهد مقدس باعث شده تا در رقابت با دیگر شهرها همیشه حرف اول را بزنیم.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی افزود: باید بدانیم که در توسعه استان موضوع گردشگری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که این صنعت جایگاه اصلی خود را در استان پیدا کند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به فرا رسیدن ۵ مهر روز جهانی جهانگردی اشاره کرد و گفت: برای این روز باید در سه سطح ملی، استانی و اختصاصی برنامه ریزی کرد و برترین های صنعت گردشگری را در روز جهانی جهانگردی معرفی و تسهیلات مورد نیاز گردشگران به مناسبت این روز در استان فراهم شود.

وی در ادامه به مشهد ۲۰۱۷ نیز اشاره کرد و گفت: خوشبختانه برنامه ریزی ها برای مشهد ۲۰۱۷ در این اداره کل آغاز شده و تصمیمات بسیار خوبی در این خصوص اتخاذ شده است.

وی افزود: از همین حالا برای مشهد ۲۰۱۷ باید آمادگی کامل داشته باشیم و برنامه ریزی ها در این خصوص باید عملیاتی شده و از این فرصتی که نصیب مشهد شده است برای توسعه گردشگری و تقویت زیر ساخت ها و نیز معرفی ظرفیت های مشهد به دیگر کشور ها استفاده کرد.

در این نشست تخصصی هم چنین روئسای اتحادیه های مرتبط با صنعت گردشگری نیز به بیان دیدگاه ها و ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.

گفتنی است، معرفی هتل ها و دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی برتر، ارائه تخفیف از سوی مراکز اقامتی، برپایی جشنواره فیلم و عکس، انتخاب و معرفی واحد پذیرایی نمونه، آشنا سازی هرچه بیشتر دانش آموزان با گردشگری، معرفی جاذبه های گردشگری و ظرفیت های فرهنگی و تاریخی استان از طریق رسانه ها، اجرای زنگ گردشگری و … از مهمترین موضوعات مطرح شده در این جلسه در ۵مهر روز جهانی جهانگردی بود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons