نوشته ها

زراع صفت در گردهمایی بانوان

ارسال شده توسط :

زراع صفت در گردهمایی بانوان

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی))

زارع صفت: بانوان شاغل در میراث فرهنگی باید در حوزه ماموریت های این سازمان نقش آفرینی بیشتری داشته باشند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در نخستین گردهمایی مشاورین امور بانوان و خانواده ادارات میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سراسر کشور به میزبانی مشهد مقدس گفت: بانوان شاغل در سازمان میراث فرهنگی باید در حوزه ماموریت های این سازمان نقش آفرینی بیشتری داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، حسین زارع صفت در این نشست با اشاره به نقش و جایگاه زنان گفت: در جامعه ما حرمت به بانوان و توجه به نقش آنان همواره مطرح بوده و در جامعه اسلامی شاهد حضور موثر و مناسب بانوان در عرصه های مختلف هستیم.

وی گفت: بانوان باید درعرصه های اجتماعی حضوری پررنگ تر باشند چراکه در حال حاضر بسیاری از کشورهای دنیا بانوان ایرانی را به عنوان الگوی خود در عرصه حضور در بخش های مختلف جامع می دانند.

زارع صفت افزود: اگر بخواهیم به درستی به جایگاه زن و نقش بانوان در عرصه های مختلف اجتماعی اشاره کنیم باید به کلام امام راحل رجوع کرد چرا که بانوان در کلام بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی از جایگاهی رفیع و ارزشمند برخوردار بوده اند.

وی افزود: این جایگاه رفیع در کلام مقام معظم رهبری نیز دیده می شود و نگاه مقام معظم رهبری به بانوان، نگاهی عالی، مهم و تاثیر گذار است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی به نقش بانوان در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: ریاست محترم جمهور نیز در برنامه ریزی های خود به نقش و جایگاه بانوان توجه ویژه ای دارد و بانوان در برنامه ریزی های دولت تدبیر و امید از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند.

این مقام مسئول هم چنین به نقش بانوان در پیشبرد اهداف و ماموریت های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اشاره کرد و با توجه به حضور بانوان دراین سازمان گفت: بانوان در حوزه حفظ میراث ناملموس، تولید و اشتغال از طریق توسعه و ترویج صنایع دستی و نیز توسعه گردشگری نقش بسیار مهمی دارند.

وی هم چنین به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” اشاره و خاطر نشان کرد: نقش زنان در ایجاد اشتغال، درآمد زایی و تولید بسیار تاثیر گذار است و در این میان توجه به صنایع دستی می تواند راهگشای مشکل اشتغال باشد.

یادآور می شود، نخستین گردهمایی مشاوران امور بانوان ادارات میراث فرهنگی سراسر در روز یک شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه جاری و با حضور خانم دکتر احمدی زاده مشاور امور بانوان و خانواده رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، آناهیتا خلج امیرحسینی مدیر کل توسعه منابع انسانی سازمان میراث فرهنگی و فرشته سلجوقی مدیر کل امور بانوان اسانداری خراسان رضوی در مشهد مقدس در حال برگزاری است.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons