نوشته ها

زمينه بازديد گردشگران از زادگاه يوز آسيايي فراهم شود

ارسال شده توسط :

زمينه بازديد گردشگران از زادگاه يوز آسيايي فراهم شود

((زمينه بازديد گردشگران از زادگاه يوز آسيايي فراهم شود))

دبير كميته ملي طبيعت‌گردي گفت: زادگاه يوز آسيايي از جمله جاذبه‌هاي ديدني براي مردم و علاقمندان داخلي و خارجي است و بايد بستر لازم براي بازديد گردشگران از زادگاه يوز، گورخر و زاغ بور فراهم شود.

فياضي يكي از بهترين راهها براي معرفي استان سمنان را برگزاري تورهاي گردشگري ويژه اقشار و گروه‌هاي مختلف عنوان كرد و گفت: دومين همايش ملي طبيعت‌گردي در استان سمنان نيز در اين راستا و با هدف معرفي هر چه بيشتر قابليت‌هاي طبيعي و گردشگري اين استان برگزار شد.

وی با بیان اینکه استان سمنان به دلیل برخورداری از اکوسیستم‌های متنوع براي برگزاری کارگاه مذکور انتخاب شد، گفت: با بازدید میدانی کارشناسان طبیعت‌گردی استان‌ها از پارک‌های ملی، مناطق حفاظت شده و بستر طبیعی استان سمنان اقدام اجرایی شایسته ای در راستای اهداف کمیته ملی طبیعت گردی شامل توانمندسازی جوامع محلی، تقویت اقامتگاه های بوم‌گردی، توسعه ظرفیت‌های روستاهای هدف و … انجام گرفت.

وي يكي از مهم‌ترين جاذبه‌ها و موهبت‌هاي استان سمنان را وجود مردم خونگرم و گردشگر پذير عنوان كرد و گفت: تنوع غذايي، محصولات دامي و باغي همگي در جذب گردشگر به استان سمنان موثر است و استان سمنان مي‌تواند زمينه توسعه طبيعت‌گردي كشور را فراهم كند.

وي با بيان اينكه كميته ملي طبيعت‌گردي درصدد معرفي مناطق طبيعت‌گردي اولويت دار استان سمنان است، گفت: بر اين اساس، در استان سمنان چهار طرح مشخص از سوي معاونت گردشگري معرفي شده است.

وي افزود: بر اساس سند ملي توسعه طبيعت‌گردي، ايجاد زيرساخت مناسب جاده سنگفرش و برقراري ارتباط استان سمنان و اصفهان در حوزه كوير، توجه به روستاهاي هدف گردشگري، كوير حاج علي قلي دامغان، منطقه خوش ييلاق و جنگل ابر از جمله طرح‌هاي در نظر گرفته شده براي توسعه طبيعت‌گردي و توسعه پايدار استان سمنان است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Linkedin
Share On Youtube
Hide Buttons