نوشته ها

زنگ انقلاب در بیت تاریخی امام(ره) در خمین نواخته شد

ارسال شده توسط :

زنگ انقلاب در بیت تاریخی امام(ره) در خمین نواخته شد

((میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی))

بمناسبت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همزمان با ورود حضرت امام به میهن اسلامی زنگ انقلاب با حضور رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری ،سرپرست استانداری مرکزی و جمعی از مردم و مسئولان استانی در بیت تاریخی امام خمینی(ره) در خمین نواخته شد.

حضرت حجت الاسلام سید «رضا اکرمی»  رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در جلسه شورای مشترک اداری استان مرکزی و شهرستان خمین گفت: سربلندی ایران مرهون منطق قوی و مقاومت مردم و مسوولان نظام است ، سربلندی ایران را مرهون رهبری داهیانه امام، تبعیت مردم از ولی فقیه، منطق قوی جمهوری اسلامی و مقاومت مردم و مسوولان برای پیشبرد خواسته های مشروع در روابط بین المللی دانست.

حضرت حجت الاسلام سید «علی حسینی» امام جمعه خمین هم ساده زیستی و قناعت امام خمینی (ره) را مهمترین الگو برای مسوولان نظام خواند و گفت: یکی از راه های مبارزه با تحریم دشمنان علیه نظام، قناعت و پرهیز از اسراف و نهادینه شدن فرهنگ درست مصرف کردن در جامعه است که مسوولان به عنوان الگوهای مردم نقش بارزی در این زمینه دارند.

سرپرست استانداری استان مرکزی هم گفت: رهبری امام (ره)، حضور یکپارچه مردم در صحنه و پیروی از دین مبین اسلام رمز پیروزی انقلاب اسلامی و تداوم آن است.

وی افزود: امروز نیز برای تداوم انقلاب اسلامی، حضور پرقدرت در عرصه های بین الملل و توسعه عرصه های مختلف، ضمن حفظ وحدت باید از فرمایشات رهبر انقلاب تبعیت کرد.

سید «مهدی ساداتی» فرماندار خمین نیز پیگیری مطالبات عمرانی و حل معضل بیکاری را از مهمترین نیازها و دغدغه های مسوولان و مردم این شهرستان عنوان کرد و گفت: تحصیل 10 هزار دانشجو در مقاطع مختلف، نمود عینی از دانشگاهی بودن زادگاه امام خمینی (ره) است.

سید محمد حسینی مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی نیز در حاشیه این مراسم گفت : 12 بهمن ماه یادآور ورود تاریخی امام خمینی(ره)به کشور است که در این روز باشکوه بیت حضرت امام در خمین با نثار شاخه های گل از سوی شیفتگان و دوستداران انقلاب گلباران شد.

سید محمد حسینی خاطر نشان کرد : در این مراسم به مناسبت آغاز دهه فجر تعدادی کبوتر توسط مسئولین به پرواز در آمد. همچنین در جلسه اعضای شورای اداری استان از تندیس حضرت امام(ره) ، کتاب ‘سرزمین آفتاب، زادگاه روح الله’ و کیک جشن سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی رونمایی شد.

حسینی گفت: در حاشیه این برنامه هم مراسم کتابت دیوان حضرت امام(ره) هم توسط خشنویسان برتر استان نیز صورت گرفت.

وی افزود : نمایشگاه صنایع دستی با همت هنرمندان خمینی در بیت حضرت امام برگزار شد که مورد استقبال مردم و مسئولین قرار گرفت.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons