نوشته ها

زنگ انقلاب در بیت تاریخی حضرت امام در خمین نواخته شد

ارسال شده توسط :

زنگ انقلاب در بیت تاریخی حضرت امام در خمین نواخته شد

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی ))

زنگ انقلاب بمناسبت سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همزمان با ورود حضرت امام به میهن اسلامی با حضور نماینده ولی فقیه در استان ،استاندار مرکزی و جمعی از مردم و مسئولان استانی در بیت تاریخی امام خمینی(ره) در خمین نواخته شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مرکزی؛ در این آئین که با حضور نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، استاندار مرکزی و جمع کثیری از مدیران و مسئولان استان مرکزی و خمین برگزار شد، محل تولد بنیانگذار جمهوری اسلامی گلباران و عطر افشانی و با آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی تجدید میثاق دوباره شد.

سید محمد حسینی مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی نیز در حاشیه این مراسم گفت : ۱۲ بهمن ماه یادآور ورود تاریخی امام خمینی(ره)به کشور است که در این روز باشکوه بیت حضرت امام در خمین با نثار شاخه های گل از سوی شیفتگان و دوستداران انقلاب گلباران شد.

سید محمد حسینی خاطر نشان کرد : در این مراسم به مناسبت آغاز دهه فجر تعداد۳۷ کبوتر سفید بال توسط مسئولین به پرواز در آمد. همچنین در بیت تاریخی حضرت امام ، کیک جشن سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی توسط آیت الله دری نماینده محترم ولی فقیه در استان و عضو هیات رئیسه خبرگان رهبری ، رونمایی شد.

حسینی گفت: در حاشیه این برنامه ، کتابت دیوان حضرت امام(ره) هم توسط خشنویسان برتر استان نیز صورت گرفت که مورد استقبال مردم و مسئولین قرار گرفت.

برگزاری شورای اداری استان مرکزی در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی و هنری بیت تاریخی حضرت امام از دیگر برنامه های آغاز سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در خمین است.

حضرت امام خمینی (ره) در تاریخ ۲۰ جمادی الثانی سال ۱۳۲۰ قمری برابر با ۳۰ شهریور ۱۲۸۱ شمسی در بیت تاریخی خود در شهرستان خمین متولد شد و تا سن ۱۹ سالگی در این شهر زندگی کرد و سپس برای کسب علوم دینی به اراک عزیمت کرد.

بیت تاریخی امام(ره) یکی از جاذبه های فرهنگی و تاریخی شهرستان خمین است که به شماره ‎ ۱۷۴۶در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons