نوشته ها

زنگ مقصد شدن سیستان و بلوچستان در سال ۹۶ از چابهار نواخته خواهد شد

ارسال شده توسط :

زنگ مقصد شدن سیستان و بلوچستان در سال ۹۶ از چابهار نواخته خواهد شد

(( میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، استان سیستان و بلوچستان ))

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، استاندار سیستان و بلوچستان در چهارمین جلسه ی ستاد اجرایی خدمات سفر استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: تمهیدات لازم با بهره گیری از تجربیات سالهای گذشته برای میزبانی از مسافرین نوروزی در سطح استان انجام شده است.

وی با بیان اینکه مردم میزبان مهمانانِ وارد شده به استان هستند و این میزبانی را باید به وسعت جلب رضایت آنها انجام داد تصریح کرد: میزبانی مردم استان را با تمام ظرفیت های استان باید به کار گرفت تا آثار نگاه گردشگران خود را در سطح کشور به خوبی نشان دهد.

این مسئول با اشاره به اینکه هدف گذاری ها جهت میزبانی از گردشگران داخلی و خارجی در سال ۱۳۹۶ انجام شده خاطر نشان کرد : در سال ۱۳۹۶این استان به ایرانیان و جهانیان به عنوان استانی ناشناخته با ظرفیت ها و پتانسیل های بالا معرفی خواهد شد.

وی اذعان کرد: در جشن نوروز امسال در شهرستان چابهار زنگ مقصد شدن استان برای گردشگری سال۹۶با حضور معاون رییس جمهور و ریاست سازمان میراث فرهنگی به صدا در خواهد آمد و سال ۱۳۹۵پایه گذار خوبی برای پذیرش مردم در مورد ظرفیت های ناشناخته این استان برای سال ۱۳۹۶ خواهد بود.

هاشمی اضافه کرد: یکی از کارهای بزرگی که باید در طول تعطیلات نوروز انجام داد فعال کردن گروهی از مردم برای میزبانی از مسافران و شناساندن نقاط مختلف استان به آنها است چراکه میزبانی از سوی مردم بهتر صورت می گیرد.

استاندار ادامه داد: با توجه به اینکه در نقشه، از استان به عنوان یک استان پرخطر یاد می شود باید گردشگران را مجاب کرد که از این نگاه خارج شوند و میزبانان تلاش خود را برای شناساندن آثار تاریخی و فرهنگی استان به میهمانان به کار برند.

وی با اشاره به اینکه بدون حادثه بودن تعطیلات شرط عقل است اذعان کرد: امنیت، رفاه ورفع خستگی رانندگان در طول مسیر و تدارکات مردمی بین راهی را برای رفاه حال مسافرین و میهمانی که وارد استان می شوند باید در نظر گرفت.

ایشان در خصوص پوشش شبکه های ایرانسل و همراه اول نیز گفت: باید این امر را مورد توجه قرار داد و مسیر هایی که آنتن دهی این خطوط برقرار نیست هرچه سریعتر اقدامات لازم جهت پوشش شبکه ای انجام شود.

استاندار ادامه داد: در برخی نقاط پر تجمع استان باید در ۱۵روز تعطیلات به خصوص در فرودگاه، ترمینال ها و راه آهن اینترنت رایگان در اختیار مسافرینی که وارد استان می شوند قرار گیرد

مهندس علی اوسط هاشمی از سران طوایف خواست به نصب و مستقر نمودن سیاه چادر میزبان شایسته برای گردشگران باشند.

استاندار سیستان و بلوچستان تبلیغات در استانهای همجوار به منظور معرفی هرچه بیشتر و بهتر استان را موثر دانست و افزود از تابلوهای راهنما در این مسیرها برای تبلیغات توجه دادن مردم برای سال ۹۶که استان مقصد گردشگری است باید استفاده نمود.

در ابتدای این جلسه معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان ضمن خیرمقدم به اعضا برنامه های ستاد اجرایی خدمات سفر را اعلام نمودند.

میرحسینی با اعلام برگزاری نوروزگاه در سه نقطه استان با هدف زنده نگه داشتن آیین های نوروزی اعلام داشت این برنامه در ۱۲ استان کشور برگزار میشود که سیستان و بلوچستان تنها استانی هست که در سه شهر آن نوروزگاه اجرا میشود.

معاون گردشگری اداره کل از ایجاد دفاتر اطلاع رسانی گردشگری با مشارکت دفاتر خدمات گردشگری در استانهای همجوار خبر داد و افزود: این طرح با تاکید استاندار محترم و به منظور شناساندن و معرفی هرچه بیشتر استان با هدف جذب گردشگران داخلی و خارجی اجرایی خواهد شد.

معاون گردشگری با اعلام خبر برگزاری تورهای آشنا سازی با آثار و جاذبه های گردشگری استان برای راهنمایان گردشگری ایران در مهرماه و بهمن ماه سال جاری افزود درخواست سفر به استان سیستان و بلوچستان افزایش یافته و نوروز متفاوتی را با حضور گسترده گردشگران شاهد خواهیم بود

میرحسینی با اشاره به مصوبه جلسه گذشته ستاد اجرایی خدمات سفر در خصوص چاپ هدفمند اقلام تبلیغاتی، از دستگاههای اجرایی خواستند در این خصوص همکاری و همراهی لازم را داشته باشند.

معاون گردشگری اداره کل در بخش پایانی سخنان از نصب تابلوهای راهنمای گردشگران با همکاری اداره کل راه و شهر سازی خبر داده و افزودند تعداد ۶۰ تابلو در سایز های مختلف در مکانهای مشخص شده جهت راهنمایی و اطلاع رسانی به گردشگران نصب خواهد شد.

گفتنی است در این جلسه دستگاههای عضو ستاد گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه های در دست اقدام برای ارتقاء خدمات سفر در نوروز ۹۵ را اعلام نمودند.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons