نوشته ها

زنگ گردشگری دراستان گلستان نواخته شد

ارسال شده توسط :

زنگ گردشگری دراستان گلستان نواخته شد

((زنگ ملی گردشگری در مراسمی نمادین در مدرسه راهنمایی دخترانه چراغعلی گرگان به صدا درآمد))

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، این مراسم با حضور معاون استاندار وجمعی از مدیران استانی برگزار شد.

مدیرکل این اداره کل دراین مراسم گفت: با توجه به فرارسیدن 5 مهر ماه روز جهانی گردشگری و گرامیداشت این ایام ، زنگ گردشگری در مدارس سطح استان گلستان  به صورت نمادین نواخته شد.

قربان عباسی با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی گردشگری در مدارس استان افزود: استان گلستان دارای جاذبه های طبیعی وتاریخی فراوانی است و این استان با قدمتی 7000 ساله، هرساله گردشگران داخلی وخارجی فراوانی را به خود جذب می کند.

وی از گردشگری به عنوان صنعت درآمدزای کشور یادکرد و گفت: اشتغال دراین صنعت دور از ذهن نیست و می توان با فرهنگ سازی و نهادینه نمودن گردشگری درمدارس ضمن معرفی بیش از پیش این صنعت، زمینه را جهت جذب دانش اموزان به اشتغال در این صنعت فراهم نمود.

وی ادامه داد: آشنایی دانش آموزان با مباحث گردشگری و اشاعه و رونق گردشگری در کتب دانش آموزان، از سیاست های این اداره کل است، که با همکاری سازمان آموزش وپرورش اجرایی می شود.

معاون گردشگری این اداره کل نیز گفت: بحث گردشگری از مباحث مهمی است که باید درمدارس کشور نهادینه شود.

احمد تجری افزود: این نهادینه شدن باید از آموزش و پرورش به عنوان آینده سازان این مرز وبوم آغاز شده و مباحث گردشگری بیش ازپیش و حتی از دوران ابتدایی درکتب درسی دانش آموزان گنجانده شود.

زنگ گردشگری  راس ساعت 8 صبح روز6 مهر ماه درمدرسه راهنمایی دخترانه چراغعلی گرگان نواخته شد.

حمید منوچهری

 مدیر روابط عمومی وامورفرهنگی

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons