نوشته ها

زنگ گردشگری در هنرستان گردشگری و هتلداری اگه رشت

ارسال شده توسط :

زنگ گردشگری در هنرستان گردشگری و هتلداری اگه رشت

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ))

به مناسبت شروع سال تحصیلی جدید و تقارن آن با هفته گردشگری ، زنگ هنرستان گردشگری و هتلداری آگه به صدا درآمد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ؛ صبح امروز مدیرکل به همراه معاونین خود در هنرستان گردشگری و هتلداری آگه حاضر شد و زنگ گردشگری را در این مرکز به صدا درآمد.

رضا علیزاده در تشریح این خبر ضمن تبریک سال تحصیلی جدید و تقارن آن با هفته گردشگری با تاکید بر اینکه باید فرهنگ ایرانی اسلامی خود را به نسل های آینده انتقال دهیم، اظهار داشت: انتقال فرهنگ گذشتگان به نسل آینده بعنوان یک وظیفه بر همگان واجب است.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به جریان تربیتی صحیح باید فعالیت های علمی در کنار فعالیت های اخلاقی و فرهنگی طراحی شود ، بر لزوم توجه به آموزش مدرن و دور شدن از شیوه های سنتی تاکید نمود.

این مسئول صنعت گردشگری را به عنوان دومین صنعت پر در آمد کشور برشمرد و افزود: این صنعت می‌تواند از نظر درآمد با صنعت نفت و خودرو سازی رقابت داشته باشد.

وی تصریح نمود: آموزشهای مهارتی در حوزه گردشگری و هتلداری به دانش آموزان موجب تربیت نیروی متخصص و جوان در کشور برای توسعه صنعت گردشگری خواهد شد.

علیزاده ، هنر و فرهنگ گیلان را بسیار غنی خواند و گفت: تعدد بالای صنایع دستی استان، آثار ثبتی ارزشمند و آیین های جاودان و زیبای این میراث ارزشمند باید به تمام نقاط جهان عرضه شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان خاطرنشان کرد: خوشبختانه هنرستان گردشگری و هتلداری آگه شهرستان رشت با داشتن کادری متخصص و تحصیل کرده با بکارگیری فنون و دانش روز دنیا در گام مهمی در تخصصی نمودن این صنعت می نماید.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons