نوشته ها

زیبایی بی نظیر آبشار میلاش گیلان

ارسال شده توسط :

زیبایی بی نظیر آبشار میلاش گیلان

(( میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ))

زیبایی آبشار میلاش اشکور گیلان در بهار بی نظیر است.

آبشار میلاش ” شاخص ترین، بزرگ ترین و زیباترین آبشار منطقه رحیم آباد است که در یک کیلومتری غرب روستای میلاش و در مسیر رودخانه میلاش قرار داشته و از کوه بندبن سرچشمه می گیرد و در ارتفاع ۸۰۰ متری از سطح دریا و در۷۰۰ متری غرب رودخانه پلورود قراردارد.

روستای میلاش در ۳۰ کیلومتری بخش رحیم آباد و ۴۵ کیلومتری جنوب غربی شهرستان رود سر واقع شده و از روستاهای دهستان اشکور سفلی است، به غیر از این آبشار منطقه ” کهنه سره ” از نقاط باستانی روستا بوده و سکونتگاه انسان های گذشته به شمار می آید.

این آبشار در حدود ۵۰۰ متری بر راه مالرو تکنفره پیاده روی جنگلی قدیم و جدید میلاش به لامشکن در میان درختان جنگلی ممرز، پلت و میان دره مازی بن و روستای میلاش کوچک قراردارد.

آبشار میلاش به ارتفاع ۲۵ متر، عرض هشت متر و مساحت ۱۵۰ متر است، آب از شیب ۸۵ درجه به پایین با فـشار سرازیر می شود.

در تابستان هفت پره آبی دارد و عمق استخر آن در۷۰ سانتی متر متغیر است چون آب آن بصورت پلکانی سقوط می کند استخری عمیق پای آن ایجاد نشده است.

درجه حرارت آب بین ۱۵ تا ۲۰ درجه سانتیگراد متغیر است و مساحت حوضچه آن ۳۰ متر است، صخره سنگی ایجاد شده در محدوده  آبشار ۳۲ متر است.

برای دسترسی به آبشار میلاش از شهرستان رود سر به سمت رحیم آباد حرکت می کنید و بعد از عبور از باغهای فندق به آبشار میلاش می رسید.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons