نوشته ها

زیر ساخت های گردشگری شهرستان جوین در خراسان رضوی ارتقاء می یابد

ارسال شده توسط :

زیر ساخت های گردشگری شهرستان جوین در خراسان رضوی ارتقاء می یابد

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان جوین ))

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان جوین از اختصاص اعتبار با هدف ایجاد و ارتقای زیرساخت های گردشگری در روستای بید خور واقع در شهرستان جوین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی محمد طاهریان مقدم از اختصاص اعتبار به مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال با هدف ایجاد و ارتقای زیرساخت های گردشگری در امامزاده بید خور شهرستان جوین خبر داد.

وی با اعلام این مطلب افزود: از سال ۱۳۸۸ پروژه ایجاد زیرساختهای گردشگری در روستای بید خور شروع گردیده که تاکنون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی با مشارکت دهیاری و شورای روستا بیش از ۳۰۰۰۰۰۰ ریال جهت ایجاد زیرساختهای گردشگری در امامزاده بید خور جوین هزینه کرده است .وی افزود: عملیات اجرایی ارتقای زیرساخت های گردشگری بید خور در شهرستان جوین با اجرای احداث سکوهای نشیمن و محوطه سازی و دیوار چینی از اول تیرماه شروع گردیده است .

طاهریان مقدم در ادامه افزود: روستای گردشگری بید خور در فاصله ۴۵کیلومتری شهر نقاب و در دهستان پیرا کوه شهرستان جوین واقع شده است و به دلیل اسقرار در دامنه کوههای جنوبی دارایی آب و هوای کوهستانی باز مستانهای سرد و تابستانهای معتدل و خوش و آب و هوا می باشد. وجود امامزاده سید احمد(ع) در روستای بید خور از نقاط گردشگری زیارتی مهمی در روستا محسوب می شود که در روزهای تعطیل پذیرای بیش از ۲۰۰۰ نفر مسافران و گردشگران است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons