نوشته ها

ساختمان جدید میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری بشرویه افتتاح شد

ارسال شده توسط :

ساختمان جدید میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری بشرویه افتتاح شد

((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی))

ساختمان جدید میراث فرهنگی شهرستان بشرویه در خانه تاریخی ذبیحی با حضور مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، هاشم اتفاقی مسئول نمایندگی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری بشرویه در حاشیه مراسم افتتاح گفت: ساختمان و منزل قدیمی ذبیحی در سال ۸۹ با مبلغ ۱۳ میلیون تومان خریداری شد که اصل سازه متعلق به دوره ی صفویه است که از بناهای قدیمی و دو ایوانه می باشد.

وی افزود: برای بهسازی و مرمت این خانه قدیمی تا کنون بیش از ۷۵ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است که ۷۰ درصد هزینه ها از محل اعتبارات ملی بوده است .

ساختمان اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری بشرویه نیز با تجهیزات ۵ میلیون تومانی و در اتاق های قدیمی این بنا واقع گردید.

اتفاقی همچنین در خصوص مرمت بنای خانه قدیمی ذبیحی بیان کرد: سبک سازی و بام سازی، استحکام بخشی بنا، بهسازی ایوان ها ، کف سازی و… از جمله اقدامات میراث فرهنگی شهرستان در دو سال گذشته برای مرمت این بنا بوده است.

رمضانی مدیر کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان نیز در این مراسم گفت: با تدابیر لازم و اقدامات خوب در سطح استان اماکن تاریخی و بناهای قدیمی توسط میراث فرهنگی مرمت شده است و این نهاد آمادگی دارد تا با واگذاری مکان های تاریخی و قدیمی به بخش خصوصی در زمینه جذب گردشگر و اشتغال زایی کمک کند.

وی همچنین در خصوص واگذاری خانه قدیمی و تاریخی مستوفی هم بیان کرد: آمادگی داریم تا با جذب سرمایه گذار بومی شهرستان این بنا را برای تبدیل به مکانی اقامتی واگذار کنیم و در زمینه حمایت از سرمایه گذاران در این بحث نیز از محل اعتبارات تملک استان و اداره میراث فرهنگی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات کم بهره ۴ درصد اعطا خواهیم کرد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons