نوشته ها

ساعات بازدید از اماکن تاریخی فرهنگی فارس در نوروز اعلام شد

ارسال شده توسط :

ساعات بازدید از اماکن تاریخی فرهنگی فارس در نوروز اعلام شد

 ((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس))

 معاون توسعه مدیریت اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس از افزایش ساعات بازدید از اماکن تاریخی ، فرهنگی فارس در نوروز ۹۴ خبر داد .

جمشید معینی گفت : با توجه به افزایش تعداد بازدیدکنندگان آثار تاریخی – فرهنگی تحت پوشش در ایام نوروز به منظور رفاه حال عمومی گردشگران و ایجاد فرصت برای بازدید از اماکن تاریخی ساعات بازدید از این مکان ها افزایش می یابد .

این مقام مسئول افزود : بازدید از آرامگاه حافظ از یکم فروردین ماه به صورت ۲۴ ساعته خواهد شد که بر همین اساس تعداد مراقبین نیز افزایش خواهد یافت.

به گفته معینی تمام اماکن تاریخی فرهنگی تحت پوشش این اداره کل از ساعت ۳۰/۷ صبح آماده پذیرش مسافران خواهند بود و پایان ساعت کار مجموعه تاریخی فرهنگی آرامگاه سعدی ساعت ۲۴ ، ارگ کریم خانی ۲۲ ، موزه پارس ۱۹ ، حمام وکیل ( موزه گرمابه ) ۲۲ ، موزه سنگ های تاریخی هفت تنان ۲۱ ، مجموعه های هخامنشی پاسارگاد ، تخت جمشید ، نقش رستم و نقش رجب و مجموعه ساسانی بیشاپور و موزه بیشاپور کازرون و مجموعه ساسانی آتشکده و قلعه دختر فیروز آباد تا ساعت ۱۸ و مجموعه تنگ چوگان کازرون تا ساعت ۲۰ پذیرای گردشگران و میهمانان خواهند بود .

معاون توسعه مدیریت اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس همچنین از اجرای برنامه نور و صدا در مجموعه جهانی تخت جمشید در ایام نوروز خبر داد و گفت : علاقمندان به این برنامه زیبا و جذاب که روایتی از ساخت مجموعه جهانی پارسه ( تخت جمشید ) از آغاز تا ویرانی های ناشی از حملات اسکندر در قالب نور و صدا می باشد می توانند بلیت را ساعت ۱۹ تهیه و از ساعت ۲۰ شاهد اجرای این برنامه باشند .

 

محمد کاظم بهادری پور

مدیر روابط عمومی

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons