نوشته ها

سالانه ۳۰ جشنواره بومی و محلی در گیلان برگزار می‌شود

ارسال شده توسط :

سالانه ۳۰ جشنواره بومی و محلی در گیلان برگزار می‌شود

((میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گیلان))

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان گفت: سالانه حدود ۳۰ جشنواره بومی و محلی در بخش‌های کشاورزی و آیین‌ها و مردم‌شناسی در گیلان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛ رضا علیزاده در حاشیه برگزاری جشنواره بهارنارنج در لنگرود گفت : برگزاری جشنواره هایی نظیر بهارنارنج موجب رونق صنعت گردشگری و رونق اقتصادی مردم منطقه می شود.

وی با بیان اینکه این جشنواره ها باعث احیایی سنن و آداب مردم منطقه در قالب جشن های شکرگزاری میشود افزود : در تلاش هستیم از بستر چنین جشنواره هایی به صورت چند وجهی برای توسعه شهر و استان در زمینه های اقتصادی، گردشگری و فرهنگی استفاده کنیم.

علیزاده اظهار کرد : این جشنواره ها علاوه بر توسعه و حرکت شهر و استان، موجب تقویت نقاظ ضعف و شناخت بهتر برای رفع آن ها نظیر راه های دسترسی، امکانات، اقامت گاه ها و … می شود و از کنار این جشنواره ها می شود بستر های لازم برای سرمایه گذار در استان را نیز فراهم کنیم.

این مسئول با اشاره به برگزاری جشنواره های متعدد در سطح استان گیلان عنوان کرد : در یک تقویم زمانی، سالانه حدود ۳۰ جشنواره بومی و محلی در بخش های کشاورزی و آئین ها و مردم شناسی در گیلان برگزار می شود.

وی با اشاره به ویژگی جشنواره توت فرنگی و بهارنارنج گفت : هر کدام ویژگی خاص خود را دارند، مردم انگیزه خوبی برای جشنواره ها دارند،‌ جشنواره بهارنارنج لنگرود نیز عالی بود و استقبال مردم نیز برای همراهی این جشنواره بی نظیر بود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons