نوشته ها

ساماندهی صنایع دستی روستاهای شهرستان تایباد

ارسال شده توسط :

ساماندهی صنایع دستی روستاهای شهرستان تایباد

(( میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان تایباد ))

مدیر میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان تایباد گفت: ساماندهی صنایع دستی و رسیدگی به مشکلات هنرمندان رشته های مختلف در روستاهای شهرستان تایباد آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، مجید حسینی با بیان این مطلب افزود: این طرح با همکاری کارگروه اشتغال و همچنین دهیاران روستاهای شهرستان با هدف ساماندهی و برند سازی صنایع دستی آغاز شده و در اولین جلسه تفاهم نامه همکاری با دهیاران ۳ روستا شامل روستاهای فرمان آباد، جوزقان و چهاربرجی منعقد گردید.

او اضافه کرد: بر اساس این طرح هنرمندان صنایع دستی در روستاها با همکاری دهیاری شناسایی و تحت پوشش حمایتی پشتیبان مشاغل خانگی قرار گرفته و در آینده با تجمیع هنرمندان دیگر روستاهای شهرستان ، تعاونی هنرمندان در شهرستان تشکیل خواهد شد.

حسینی عنوان کرد: ساماندهی هنرمندان، رسیدگی به مشکلات معیشتی آنان، جلوگیری از رسوب وام و تسهیلات بانکی به مسیرهای غیر مرتبط با حوزه صنایع دستی و استفاده بهینه از ظرفیتهای شهرستان برای برند سازی صنایع دستی بومی شهرستان به خصوص ” فرت بافی ” با رویکرد صادرات از مزایای این طرح می باشد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons