نوشته ها

سرهنگ امیر آبادی زاده فرماندهی یگان حفاظت استان از مجموعه ای از آثار شاخص و قنات بلده فردوس بازدید نمود

ارسال شده توسط :

سرهنگ امیر آبادی زاده فرماندهی یگان حفاظت استان از مجموعه ای از آثار شاخص و قنات بلده فردوس بازدید نمود

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی))

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، نجفیان مسئول میراث فرهنگی فردوس گفت: در راستای اهداف حفاظت از آثار تاریخی، محوطه های باستانی و بناهای تاریخی، بازدیدهای میدانی توسط فرماندهی یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان از مجموعه های زیربط بعمل آمد.

وی افزود: سرهنگ امیرآبادی زاده ضمن بازدید از برخی آثار و بناهای تاریخی از محور فرهنگی و گردشگری بلده و باغستان نیز بازدید نمود.

نجفیان ادامه داد: در این بازدید که برخی از نیروهای انتظامی و حفاظتی شهرستان و نیز مراقبین آثار تاریخی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان نیز حضور داشتند، ضمن تشریح چگونگی انجام ماموریت ها و وظائف حفاظتی، بر استمرار نظارت و سرکشی از ایستگاههای فرهنگی قنات بلده و فضاهای وابسته به آن در سایر بناهای تاریخی تاکید و با توجه به رصد میدانی پرونده ثبت جهانی بلده بر همسوئی و هماهنگی مراجع انتظامی محل و شهرستان به منظور استمرار فعالیتهای مرتبط با روند ثبت جهانی اشاره شد.

لازم بذکر است: پس از بازدید میدانی، جلساتی به منظور هماهنگی لازم و تسریع در بازدید و برخورد با معترضین احتمالی آثار تاریخی در محل فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان و همچنین پاسگاه روستای باغستان برگزار و تصمیماتی اتخاذ گردید.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons