نوشته ها

پروژه های زیرساختی گردشگری استان گلستان در سال جاری در۲۸ منطقه گردشگری استان اجرایی می شود

ارسال شده توسط :

پروژه های زیرساختی گردشگری استان گلستان در سال جاری در۲۸ منطقه گردشگری استان اجرایی می شود

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی این اداره کل، احمد تجری در این راستا افزود: با توجه به اینکه در نظر داریم پروژه های گردشگری این استان را در ۲۸ منطقه گردشگری به سرانجام برسانیم، جلسات هماهنگی با فرمانداری ها و شهرداری های هر شهرستان به منظور تسریع در اجرای پروژه ها و استفاده از ظرفیت های شهرستانی و استانی در حال برگزاری است.

وی در ادامه اعتبار مصوب این پروژه ها را ۵۶۵۹۴ میلیون ریال و از محل اعتبارات استانی عنوان کرد و اذعان داشت: احداث مجتمع خدمات بهداشتی، نمازخانه، سرویس بهداشتی ، محوطه سازی، راه دسترسی و آسفالت مناطق گردشگری استان از برنامه های اجرایی در این پروژه ها می باشد.

تجری این پروژه ها را برشمرد و خاطر نشان کرد: آماده سازی مجموعه گردشگری زیارتی در آبشار زیارت، توسکستان و امامزاده سلیمان در شهرستان گرگان، بازسازی تفرجگاه های پارک ملی گلستان، آماده سازی مجموعه گردشگری نگین شهر در شهرستان آزاد شهر، آماده سازی زیرساخت های گردشگری در جنگل باغوی بندرگز از جمله پروژه های استانی است که در حال اجرا می باشند.

وی در ادامه پروژه های ملی گردشگری را در این استان عنوان کرد و افزود: ساماندهی سواحل دریای خزر در گمیشان، بندرگز، نوکنده، بندر ترکمن و آشوراده، ایجاد زیرساخت منطقه نمونه گردشگری گل رامیان، ایجاد زیر ساخت های منطقه نمونه گردشگری آبشار شیر اباد خان ببین وزیر ساخت های مورد نیاز محور گردشگری باغ تاشته رامیان و احداث کمپ منطقه نمونه گردشگری زیارت از جمله این پروژه هاست.

وی همچنین از دیگر پروژه های درحال اجرا، ایجاد زیرساخت پارک شبنم نوده خاندوز و پارک امام رضای کردکوی و ایجاد زیر ساخت ۶ کمپینگ گردشگری در علی آباد کتول، ایجاد سایت های گلشن و آبشار ، میرزا بایلو و اجرای تابلو و مبلمان در پارک ملی گلستان ذکر کرد.

تجری در ادامه به اجرای پروژه های عمرانی گردشگری در۱۷ منطقه گردشگری در سال ۹۳ اشاره داشت و یادآور شد: این پروژه ها در سال گذشته با اعتبار تخصیص یافته به مبلغ ۲۷۹۷۰ میلیون ریال (از محل اعتبار استانی و ملی) به اجرا درآمد که این اعتبار در راستای احداث کمپینگ، مجتمع خدمات بهداشتی رفاهی، احداث سکو، آلاچیق و آبخوری و آسفالت مسیر و… هزینه گردید.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: با اجرایی شدن پروژه های زیرساختی در مناطق گردشگری استان، ضمن فراخواندن گردشگران به گلستان و تلاش جهت افزایش ماندگاری آنها در استان، در راستای توسعه و رونق صنعت گردشگری و درآمدزایی منطقه گام های ارزنده ای برداشته شود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons