نوشته ها

سومین جشنواره سمنو امسال دو مرحله و در دو شهر استان برگزار می گردد

ارسال شده توسط :

سومین جشنواره سمنو امسال دو مرحله و در دو شهر استان برگزار می گردد

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمال ))

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمال محمد سویدانلوئی ی، از برگزاری جشنواره سمنو در دو شهر استان خبر داد

وی گفت : با توجه با ثبت آیین سمنو پزان در فهرست آثار معنوی کشور و در راستای ترویج و معرفی این آیین جشنواره سمنوی شهر درق امسال در دو مرحله استانی و شهرستانی برگزار می‌شود .

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی اضافه کرد: مرحله شهرستانی سومین جشنواره سمنوی شهر درق سیزدهم اسفندماه در محل محوطه تاریخی مسجد جامع این شهر برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: مرحله استانی این جشنواره نیز که قرار بود روز پنج ‌شنبه ۲۹ بهمن‌ ماه برگزار شود به دلیل مراسم استقبال از شهدای مدافع حرم به تعویق افتاد و   در روز هفدهم اسفندماه در محل آیینه ‌خانه مفخم شهر بجنورد و با حضور مهمانانی از سراسر کشور برگزار خواهد شد.

وی عنوان داشت: در اولین جشنواره سمنو شهر درق ۸ دیگ برای پخت سمنو مورد استفاده قرار گرفته بود اما در سومین جشنواره سمنوی این شهر دیگ‌ های بار گذاشته ‌شده به ۱۷ دیگ افزایش خواهد یافت و در مرحله استانی نیز ۷ دیگ در محوطه آیینه ‌خانه مفخم بار گذاشته خواهد شد.

سویدانلویی در پایان خاطرنشان ساخت: پخت سمنو با همکاری مردم شهر درق، اجرای برنامه‌های بومی و محلی، حضور فعالان صنایع ‌دستی شهرستان گرمه و ایجاد غرفه‌های فروش سمنو ازجمله برنامه‌های سومین جشنواره سمنوی شهر درق خواهد بود.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons