نوشته ها

سومین جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر خراسان شمالی برگزار شد

ارسال شده توسط :

سومین جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر خراسان شمالی برگزار شد

((تمامی اعضای ستاد خدمات سفر استان جهت نوروز اعلام آمادگی کردند))

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی؛ سومین جلسه ستاد خدمات سفر استان که همزمان با جلسه شورای اداری استان برگزار شده بود محمد رحیم نوروزیان اظهار کرد: در نوروز گذشته با وجود بارش برف و وضعیت جوی نامناسب، مشکلی از لحاظ اسکان مسافران در اماکن اقامتی نداشتیم و تمام مراکز اقامتی اعم از هتل ها، مهمانپذیرها، مدارس و مساجد برای پذیرش مسافران و زائران تجهیز شدند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: برای حفاظت فیزیکی و امنیتی از مسافران نوروزی نیز با دستگاه قضایی و ناجای استان هماهنگی لازم انجام شده و این نیروها در نوروز در قالب کشیک به مسافران خدمات رسانی می کنند.

نوروزیان افزود: در حوزه امنیتی ۳۰ پایگاه انتظامی برای امنیت مسافران نوروزی سامان یافته و ۲۵ قاضی مجرب استان نیز برای رسیدگی به شکایات احتمالی در این مدت به کار گرفته شده اند.

محمد سویدانلویی نیز بیان داشت: مانور نمادین مشترک آمادگی اعضای ستاد اجرایی خدمات سفر در ۲۵ اسفند بصورتی همزمان در سراسر استان برگزار می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بیان داشت: برپایی ۱۸۰ غرفه صنایع دستی در سطح استان و راه اندازی پایگاههای اطلاع رسانی، برگزاری ۱۲ دوره آموزشی توانمند سازی فعالین بخش گردشگری و تاسیسات گردشگری از قبیل هتل داری، طبیعت گردی، سلامت، رانندگان وسایل نقلیه عمومی، پلیس انتظامی، و پایانه های مسافرتی برای آموزش خادمین نوروزی، از برنامه های نوروزی است.

وی همچنین افزود: معرفی جاذبه های استان در قالب توزیع cd تصویری و صوتی و بروشور و نقشه های استان،-شناسایی نقاط حادثه خیز و نصب تابلوهای هشدار دهنده، بهره گیری از طرح نوروزی نیروی انتظامی، بهره گیری از بسته سلامت و طرح نوروزی دانشگاه علوم پزشکی، بهره گیری از طرح نوروزی سازمان تعزیرات حکومتی استان و برخورد قاطع با متخلفین،-هماهنگی با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در راستای تجهیز و آماده سازی اماکن متبرکه و امامزاده ها، هماهنگی به منظور دستور توقف حفاریهای شهری و روستایی در ایام نوروز از دیگر برنامه های نوروزی خواهد بود.

گلمکانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی نیز گفت: معاونت بهداشت و درمان از اول اسفند کشیک در خصوص وضعیت بهداشت را شروع نموده است و تا ۱۵ فروردین ادامه دارد.

وی گفت از ابتدای اسفند تا کنون ۲۳۶۳مواد غذایی فاسد شناسایی ومعدوم شده است .

گلمکانی افزود از تمامی مراکز در طول این ایام بازدید بعمل می آید و۱۳اکیپ مامور انجام این بازدید ها شده اند.

فرمانداربجنورد نیز گفت :پیش بینی محل های اسکان اضطراری در نظر گرفته شده است و پلیس راهورمراقبت های لازم را انجام داده اند.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons