نوشته ها

سیستان و بلوچستان مقصدی امن برای گردشگران خارجی در دوران پساتحریم

ارسال شده توسط :

سیستان و بلوچستان مقصدی امن برای گردشگران خارجی در دوران پساتحریم

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان ))

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان دومین نشست مشترک معاونت اجتماعی فرماندهی مرزبانی استان با معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی برگزار شد

مجتبی میرحسینی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان سیستان و بلوچستان ضمن تقدیر از عملکرد مناسب مرزبانی استان اعلام داشتند :اقدامات خاصی برای خروج از وضعیت فعلی گردشگری در طول برنامه ششم برنامه ریزی شده است که با تحقق این برنامه ها و با توجه به خشکسالی های پی در پی و کاهش بهای نفت توسعه استان بر مدار گردشگری خواهد بود.

میرحسینی افزود: در پرتو احساس امنیت می‌توانیم چهره واقعی استانمان را به همگان معرفی کنیم و در این صورت شاهد افزایش ورود گردشگران خواهیم بود.

وی گفت: با ایجاد و توسعه اقامتگاههای بوم گردی علاوه بر ایجاد اشتغال در مناطق روستایی باعث ارتقاء شاخص های امنیتی و حفظ خرده فرهنگ ها در جوامع محلی خواهیم شد.

میرحسینی یاد آور شد: ورود گردشگری خارجی تاثیر بسزایی در ایجاد اشتغال و بهبود معیشت مردم استان دارد لذا همه با هم باید تلاش کنیم تا استان از ناحیه قرمز گردشگری خارج شود.

معاون گردشگری استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: بزودی اسناد توسعه گردشگری و مسیرهای گردشگری در کارگروه گردشگری استان مصوب و زیرساخت های مورد نیاز و بستر سازی مناسب برای حضور گردشگران داخلی و خارجی در این مسیرها ایجاد میشود.

در ادامه این نشست صمیمی معاونت اجتماعی فرماندهی مرزبانی استان بر آمادگی کامل مرزبانی برای فراهم ‌کردن بستر مناسب جهت ارتقاء امنیت گردشگران با همکاری اداره کل میراث فرهنگی در مکان های معرفی شده تاکید کرد.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons