نوشته ها

سیصد و دهمین هتل آپارتمان خراسان رضوی در مشهد افتتاح شد

ارسال شده توسط :

سیصد و دهمین هتل آپارتمان خراسان رضوی در مشهد افتتاح شد

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی))

عصر روز گذشته و در مراسمی با حضور حسین زارع صفت مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی و جمعی از مسئولان و دست اندرکاران صنعت گردشگری، سیصد و دهمین هتل آپارتمان خراسان رضوی با نام هتل آپارتمان فاخربا ظرفیت ۵۰ واحد توسط بخش خصوصی مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، حسین زارع صفت دراین مراسم گفت: مشهد سالانه مقصد گردشگری بسیاری از علاقه مندان است و حرم مطهر امام رضا(ع)، به عنوان نقطه ثقل گردشگری مذهبی در استان است که سالیانه بیش از ۲۵ میلیون نفر زائر و گردشگر را از داخل و خارج کشور به سوی خود جذب می کند.

وی افزود: وجود حرم مطهر امام رضا(ع)، فرصتی بی نظیر برای جذب بیشتر زائر و گردشگر است که بایستی به خوبی از آن استفاده کرده و بهره ببریم.

زارع صفت در ادامه سخنان خود در افتتاحیه این واحد اقامتی افزود: چشم انداز ما این است که همه ساله به افزایش این آمار بیاندیشیم و میزان ورود زائر و گردشگر در مشهد همه ساله افزایش یابد.

وی گفت: البته این موضوع حضور سرمایه گذار بخش خصوصی را بیشتر طلب می کند. ضمن اینکه برای سرمایه گذاران بزرگترین و بهترین مزیت یعنی وجود حرم مطهر امام رضا(ع)، در مشهد وجود دارد.

وی گفت: اگر به موضوع سفر بیشتر بپردازیم و نگاه ویژه ای به گردشگری خارجی داشته باشیم متوجه می شویم مقصد ۵۰ درصد گردشگران خارجی که به ایران سفر می کنند مشهد مقدس است که البته با وجود میلیون ها مسلمان در سراسر جهان این رقم اندک است.

وی افزود: اگر گشایشی در روابط خارجی ایجاد شود ما شاهد حضور گردشگران غیر مسلمان هم خواهیم بود. امروزه گردشگری حلال به برند تبدیل شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، در ادامه گفت: ما سه ضلع مثلث داریم که باید این سه ضلع را باهم هماهنگ و مرتبط کنیم. زائر، تامین کننده خدمات زائر و دست اندرکاران و متولیان اضلاع این مثلث هستند.

وی با اشاره به نقش واحدهای اقامتی در ارائه خدمات مطلوب به زائران و گردشگران افزود: یکی از شاخه های واحدهای اقامتی خانه مسافر است که در این خصوص برخورد ما با خانه های مسافر باید ایجابی باشد نه تسلبی. معتقد هستیم استانداردها در این حوزه باید تعریف شود، نظارت و کنترل تقویت شده و از همه ظرفیت های اقامتی اعم از هتل ،هتل آپارتمان، مهمانپذیر و خانه مسافر باید برای جذب گردشگر و ارائه خدمات مطلوب به آنان استفاده کرد.

زارع صفت ادامه داد: باید سیستم هوشمند و به روز داشته باشیم و شیوه های سنتی به روز و اصلاح شوند. آموزش کارکنان واحدهای اقامتی یکی از نیازهای مهم است ضمن اینکه احترام گذاشتن به گردشگر از اصول این صنعت است.

وی گفت: ما در شهری زندگی می کنیم که بارگاه ملکوتی امام رضا(ع)، در این شهر است و خادم الرضا(ع)، کسی است که خادم زائر امام رضا هم باشد. زائر قدر و قیمت دارد که بایستی به آن توجه کرد. در مشهد انگیزه خدمت به زائر امام رضا (ع)، ارزش فراوانی دارد ضمن اینکه حضور گردشگران به رونق اقتصادی شهر کمک می کند.

وی در بخش دیگر ی از صحبت های خود گفت: یکی از موضوعاتی که باید به آن بیشتر اهمیت دهیم توجه به صنایع دستی غنی استان و جلوگیری از ورود صنایع دستی نامرغوب و بی کیفیت خارجی است چرا که این ها شایسته مشهد الرضا نیست و آنچه را که شایسته این شهر است باید به بهترین شکل فراهم کنیم.

وی خاطر نشان کرد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با همکاری بخش خصوصی و سرمایه گذاران این آمادگی را دارد تا بهترین شرایط را برای ارائه خدمات مطلوب به گردشگران و زائران فراهم کند.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons