نوشته ها

شما دعوتید به صرف آش در زنجان

ارسال شده توسط :

شما دعوتید به صرف آش در زنجان

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان))

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان برنامه های جشنواره آش را تشریح کرد.

یحیی رحمتی با بیان اینکه در جشنواره امسال بیش از ۱۰۰ غرفه خدمات متنوعی به گردشگران ارائه خواهند داد، در خصوص برنامه‌های جنبی دهمین جشنواره آش ایرانی گفت: برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در ۶۲ غرفه و با حضور ۳۱ استان زمینه مناسبی برای ارائه صنایع دستی و آشنایی مردم با دستاوردهای آیینی و بومی مردم دیگر نقاط کشور خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان با اشاره به اینکه به دنبال تنوع بخشی و توزیع مکانی جشنواره در سراسر شهر هستیم افزود: در بخش داخلی جشنواره پنج هزار متر مربع فضا ویژه شرکت کنندگان برای پخت آش ایرانی در دست آماده سازی است که این جدای از آلاچیق‌ها مجموعه فرهنگی و تفریحی ائل داغی خواهد بود.

وی با اشاره به اجرای برنامه‌های متنوع در جشنواره امسال گفت: کارخانه کبریت میزبان برنامه شبهای فرهنگی خواهد بود.

رحمتی افزود: برگزاری مسابقه عکاسی در ۳ رشته حرفه‌ای، آماتور و غایب و حضور سیاه چادرهای عشایر، تجلیل از برندگان دوره‌های قبلی از دیگر برنامه های جنبی این رخداد مهم ملی و استانی خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با اشاره به اینکه در جشنواره امسال کمیته‌ای تحت عنوان جذب گردشگر در حال برنامه ریزی برای ورود گردشگران است، گفت: تاکنون حضور چهار هزار نفر از کارکنان شهرداری تهران در این جشنواره قطعی شده است.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: در زمان برگزاری جشنواره ساعت فعالیت موزه‌ها تا ساعت ۲۱ ادامه افزایش خواهد یافت.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons