نوشته ها

شناسایی ۴۶۴ روستای هدف گردشگری در کشور

ارسال شده توسط :

شناسایی ۴۶۴ روستای هدف گردشگری در کشور

((میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی))

تاجیک، مدیرکل مناطق نمونه گردشگری کشور نیز گفت: ۴۶۴ روستا در کشور به عنوان روستای هدف گردشگری شناخته شده که از این تعداد ۱۲۰ روستا به عنوان روستای اولویت اول انتخاب شده که تاکنون ۱۰ میلیارد تومان به این روستاها اختصاص یافته است.

وی افزود: تعداد روستاهای برخوردار از امکانات زیرساختی از ۵۷ روستا به ۶۳ روستا رسیده است.

تاجیک تصریح کرد: بخش اصلی طبیعت گردی بر مبنای زیرساخت روستایی است.

حسن رمضانی, مدیرکل صنایع دستی, گردشگری و میراث فرهنگی خراسان جنوبی نیز در این جلسه گفت: میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری نیاز به منابعی دارد و علاوه بر منابع مالی باید همدلی، همتایی سایر بخش ها نیز با این بخش همراه باشد

وی با اشاره به توجهاتی که طی سال های اخیر به بحث صنایع دستی, میراث فرهنگی و گردشگری شده, خاطرنشان کرد: امیدواریم که اتفاقات خوبی در این زمینه به وقوع بپیوندد.

مدیرکل صنایع دستی, گردشگری و میراث فرهنگی خراسان جنوبی تصریح کرد: در دولت جدید افزایش ۴۰ تا ۴۵ درصدی گردشگران را شاهد بودیم.

رمضانی افزود: خراسان جنوبی از ۲۶ مهرماه تا ۸ آبان میزبان گردشگران از مرز بازرگان خواهد بود، گفت: این موضوع نشان دهنده آغاز راه مثبت گردشگری در استان است.

وی با اشاره به این ‌که در روستاهای هدف گردشگری باید روستا را یک منطقه جذاب برای سکونت داشته باشیم، گفت: جداسازی و کف سازی روستای فورگ و روستای نایبندان در حال انجام است و روستای چنشت نیز در اولویت قرار گرفته است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons